Královéhradecký kraj

Úvodní stránkaKrajský úřadVolnočasové aktivity, sport a soutěžeDalší soutěže

Další soutěže

27. 3. 2017

Jugend debattiert international - soutěže zemí ve střední a východní Evropě

Jugend debattiert international učí mladé lidi ve střední a východní Evropě zastávat své názory a postoje fundovaně, přesvědčivě a v cizím jazyce. Přispívá tak k pozitivnímu vnímání debatování coby prostředku demokratické výměny názorů a podporuje aktivní mnohojazyčnost v Evropě. Předmětem soutěže je debatování v němčině o tématech ze školního prostředí, o lidskoprávní tématice, dějinách (zejména zpracování historických křivd) a Evropě.

Publikoval: Martina Svatoňová

Celý článek

27. 3. 2017

7:0 pro němčinu

Mistrovství Evropy ve fotbale se blíží a Goethe-Institut pořádá společně s česko-německou fotbalovou školou sedmý ročník fotbalovo - němčinářské soutěže pro žáky základních škol s názvem 7:0 pro němčinu!

Publikoval: Martina Svatoňová

Celý článek

24. 3. 2017

Soutěž ke Hrám VIII.letní olympiády dětí a mládeže

Královéhradecký kraj nabízí školám a školským zařízením pro jejich žáky možnost zúčastnit se Her VIII. letní olympiády dětí a mládeže spolu s početnou výpravou Královéhradeckého kraje. O podrobnostech využití této možnosti se vše dozvíte v přiložené příloze.

Publikoval: Martina Svatoňová

Celý článek

3. 3. 2017

Animág 2017 - uzávěrka se blíží !!

Soutěžní přehlídka ANIMÁG Kroměříž 2017 má letos zcela speciální určení: snaží se upozornit děti a mladé lidi na možnost vyjádřit svoje myšlenky a názory prostřednictvím netradičního způsobu - animovanými filmy klasickými postupy, které známe už více jak sto let. Upozorňujeme na blížící se uzávěrku možnosti zúčastnit se soutěže. 31. března 2017 / POSLEDNÍ DEN PRO VLOŽENÍ SNÍMKŮ DO SOUTĚŽE.

Publikoval: Martina Svatoňová

Celý článek

21. 2. 2017

Coolinaření se zdravou 5

5. ročník celostátní dětské kuchařské soutěže Zdravé5 s názvem Coolinaření se Zdravou 5 navazuje na lekce výukového programu Zdravé 5, které zdarma školám nabízí Nadační fond Albert a jehož klíčovým sdělením je správný nákup, domácí příprava svačiny a rozumné hospodaření s potravinami.

Publikoval: Martina Svatoňová

Celý článek

14. 2. 2017

Studentská literární soutěž Jednoho světa na školách 2017

Tématem letošního ročníku literární soutěže je Umění spolupráce. Do soutěže se můžou přihlásit žáci a studenti ve věku 15‒20 let . Pořádá Člověk v tísni ve spolupráci s týdeníkem Respekt.

Publikoval: Martina Svatoňová

Celý článek

14. 2. 2017

EuropaSecura - 9. ročník soutěže

EuropaSecura je celostátní soutěž pro studenty středních škol o prioritách bezpečnostní politiky České republiky, Evropské unie a Severoatlantické aliance. Tématikou jsou evropské integrace, bezpečnostních vztahy se zaměřením na bezpečnostní priority České republiky a Evropské unie.

Publikoval: Martina Svatoňová

Celý článek

23. 1. 2017

Soutěž o nejlepší školní oběd 2017

Téma soutěže ZDRAVÍ NA TALÍŘI, KTERÉ VŠEM CHUTNÁ. Smyslem soutěže je ukázat, že školní stravování je zásadním a účinným prostředkem v boji proti dětské obezitě a svým každodenním působením motivuje děti ke zdravému způsobu stravování. Každá školní jídelna má dnes již širokou zásobu receptů zdravých pokrmů a umí je upravit tak, aby byly u dětí oblíbené. Tuto dovednost je třeba ukázat široké veřejnosti právě prostřednictvím soutěže.

Publikoval: Martina Svatoňová

Celý článek

11. 1. 2017

Spotřeba pro život - soutěž pro studenty středních škol

V rámci mezinárodní soutěže Spotřeba pro život určené studentům středních škol pořádá obecně prospěšná společnost dTest, největší spotřebitelská organizace v České republice, 9. ročník soutěže v tvorbě vzorového čísla spotřebitelského časopisu pro mládež, zaměřeného na testování výrobků a služeb. Soutěž probíhá již tradičně pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky a poslankyně Evropského parlamentu MUDr. Olgy Sehnalové, MBA.

Publikoval: Martina Svatoňová

Celý článek

2. 1. 2017

Co víš o československých legiích ? - 16. ročník soutěže

Nakladatelství Šimon Ryšavý – Edice Brněnský legionář vypisuje 16. ročník mezinárodní soutěže určené pro mládež s názvem „Co víš o československých legiích? “ Soutěže se může zúčastnit každý žák základní a střední školy, žijící na území českých zemí a Slovenska.

Publikoval: Martina Svatoňová

Celý článek