Aktuality

27.únor Tradiční soutěž Vesnice roku 2020 je zahájena, ministerstvo přijímá přihlášky

Tradiční soutěž Vesnice roku 2020 je zahájena, ministerstvo přijímá přihlášky

U příležitosti Dne malých obcí byl zahájen již 26. ročník soutěže Vesnice roku v rámci Programu obnovy venkova. Obce mohou podávat přihlášky do 30. dubna 2020 na podatelnu Ministerstva pro místní rozvoj České republiky. Soutěžní klání bude stejně jako každý rok probíhat ve dvou kolech, a to v krajském a celostátním.

26.únor Královéhradecký kraj se připravuje na případný výskyt koronaviru

Královéhradecký kraj se připravuje na případný výskyt koronaviru

Hejtman Jiří Štěpán svolal poradu vedení bezpečnostních složek Královéhradeckého kraje. Důvodem je výskyt koronaviru ve 12 evropských státech. Přestože výskyt nákazy v České republice zatím potvrzen nebyl, je nutné, aby byl krajský integrovaný záchranný systém na tuto situaci připravený.

25.únor
Informace v souvislosti s aktuálním výskytem čínského koronaviru

Informace k výskytu koronaviru v Evropě

Vedle Číny je nově ve věci šíření korovaniru prohlášena za rizikovou oblast severní Itálie - region Lombardie a Benátek. Ministerstvo zdravotnictví systematicky monitoruje situaci kolem koronaviru 2019-nCoV a je v úzkém spojení jak s Evropským střediskem pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC), tak i s experty ze Světové zdravotnické organizace (WHO). Níže zveřejňujeme souhrnné informace pro občany. V příloze najdete také dokument s doporučenými opatřeními, který vydala krajská hygienická stanice.

25.únor Rok 2020 na krajských silnicích: investice a opravy za téměř 1,4 miliardy

Rok 2020 na krajských silnicích: investice a opravy za téměř 1,4 miliardy

Královéhradecký kraj v roce 2020 investuje do silnic druhé a třetí třídy téměř 1,4 miliardy korun. Letos se bude realizovat 28 staveb v hodnotě 1,25 miliardy korun. Do souvislých oprav silnic půjde dalších 135 milionů korun, což je rekordní suma. V plánu je rekonstrukce 52 kilometrů silnic a 5 mostů a souvislá oprava dalších 60 kilometrů.

25.únor Novopacké cukrářky opět ve světě zazářily

Novopacké cukrářky opět ve světě zazářily

Skvělý úspěch zaznamenaly cukrářky krajské střední školy gastronomie a služeb z Nové Paky. Na nejstarší kulinářské soutěži, Světové olympiádě kuchařů a cukrářů IKA, získaly v konkurenci 73 zemí světa nejvyšší ocenění, a to tři zlaté medaile. Soutěž se koná jednou za čtyři roky a tentokrát proběhla 17. února v německém Stuttgartu.

24.únor Statistici hodnotili krajské zdravotnictví, výsledky prezentovali na semináři

Statistici hodnotili krajské zdravotnictví, výsledky prezentovali na semináři

V Hradci Králové se uskutečnil seminář na téma Zdraví a zdravotnictví v datech Národního zdravotnického informačního systému. Ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR Ladislav Dušek během své přednášky prezentoval například ukazatele zdravotního stavu obyvatel Královéhradeckého kraje ve srovnání s jinými regiony či predikci vývoje potřeb zdravotní péče.

24.únor Ředitelé krajských složek IZS a hejtman Královéhradeckého kraje jednali o společných cvičeních i přeshraniční spolupráci

Ředitelé krajských složek IZS a hejtman Královéhradeckého kraje jednali o společných cvičeních i přeshraniční spolupráci

Na pravidelné schůzce se v únoru sešli krajští ředitelé hasičů František Mencl, policistů Petr Petřík a záchranářů Libor Seneta, aby spolu s hejtmanem Královéhradeckého kraje zhodnotili uplynulý rok a představili plány pro rok 2020. Jedním z hlavních témat schůzky byla vzájemná kooperace složek IZS, kterou pravidelně prověřují na společných cvičeních.