Aktuality

16.říjen Zlatý poklad z Náchodska bude k vidění jen jediný den

Zlatý poklad z Náchodska bude k vidění jen jediný den

Na Náchodsku objevil muž venčící psa zlaté dráty z mladší doby kamenné. Nález je co do množství a zachovalosti ojedinělý. Archeologové poklad představí veřejnosti jen v sobotu 19. října v rámci Mezinárodních dnů archeologie.

15.říjen Více jak 12 milionů korun půjde na rozvoj činností s dětmi a mládeží

Více jak 12 milionů korun půjde na rozvoj činností s dětmi a mládeží

Královéhradecký kraj rozdělí v oblasti vzdělávání přes 12 milionů korun. Do dotačních programů Etická výchova ve školách, Inovace ve vzdělávání a Rozvoj nadání mohou žádat školy jiných zřizovatelů, krajské školy obdrží finanční prostředky, které jsou určeny na rozvoj činností s dětmi a mládeží, formou účelového příspěvku.

11.říjen Ministr průmyslu se v Kvasinách seznámil s projekty na rozvoj průmyslové zóny

Ministr průmyslu se v Kvasinách seznámil s projekty na rozvoj průmyslové zóny

Vicepremiér vlády a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček navštívil závod Škoda Auto v Kvasinách na Rychnovsku. Během návštěvy automobilky se setkal s hejtmanem Jiřím Štěpánem, radním Václavem Řehořem a starosty přilehlých obcí, kterých se rozvíjející průmyslová zóna Solnice-Kvasiny dotýká.

11.říjen Výhodnou čipovou kartu IREDO už používá přes 60 tisíc cestujících, studenti si musí dát pozor na změny

Ceny jízdného se od prosince změní

Královéhradecký a Pardubický kraj upravily Tarif IREDO, který platí pro autobusy a vlaky ve východních Čechách. Jedná se o první změnu od roku 2013. Má kompenzovat nárůst ceny dopravního výkonu a inflaci. Nový tarif začne platit 15. 12. 2019.

10.říjen Kůrovec zaplnil aulu trutnovské lesárny

Kůrovec zaplnil aulu trutnovské lesárny

Další ze série seminářů věnovaných problematice kůrovcové kalamity přivedl do auly České lesnické akademie v Trutnově velké množství posluchačů. Diskutovat s nimi přišli hejtman Jiří Štěpán, krajští radní Pavel Hečko a Karel Klima a také lesníci Radomír Charvát a Martin Fojt. Cílem seminářů, které se ještě budou konat v Jičíně a Hradci Králové, je seznámit majitele lesů s možnostmi získání dotační podpory při zvládání následků kůrovcové kalamity.

9.říjen Nejlepší babičkou Královéhradeckého kraje se stala 91letá Jarmila Chudobová

Nejlepší babičkou Královéhradeckého kraje se stala 91letá Jarmila Chudobová

Krajské kolo ankety Babička roku vyhrála z celkem osmi soutěžících Jarmila Chudobová z Hradce Králové. Získala zároveň ocenění Nejstarší babička a Babička sympatie, kterou volili diváci. Na druhém místě se umístila Pavlína Šťastná z Vrchlabí, třetí místo obsadila Jaroslava Hátlová z Hořic. Vítězka se zúčastní celorepublikového kola 18. listopadu na Výstavišti Flora Olomouc.

8.říjen Inovativní pedagogické fórum přinese nové informace a nápady do výuky

Inovativní pedagogické fórum přinese nové informace a nápady do výuky

Královéhradecký kraj pořádá pro ředitele a učitele základních a středních škol Inovativní pedagogické fórum zaměřené na finský model efektivního vzdělávání, strategii vzdělávací politiky České republiky do roku 2030 a řadu workshopů a diskuzí i z dalších zahraničních systémů v oblasti školství. Akce, kterou zaštítila náměstkyně hejtmana Martina Berdychová, se koná v budově krajského úřadu ve středu 16. října.