Aktuality

26.červen Velvyslanec Francie navštívil Královéhradecký kraj

Velvyslanec Francie navštívil Královéhradecký kraj

Velvyslanec Francie Roland Galharague v úterý 25. 6. navštívil sídlo Královéhradeckého kraje, kde ho přivítal Hejtman Jiří Štěpán. Společně probrali téma česko-francouzské spolupráce, která netkví pouze v ekonomických záležitostech, ale například i v kultuře.

26.červen Safari Park Dvůr Králové bezpečně přepravil pět nosorožců do Rwandy

Safari Park Dvůr Králové bezpečně přepravil pět nosorožců do Rwandy

Pět kriticky ohrožených nosorožců černých bylo úspěšně přepraveno ze Safari Parku ve Dvoře Králové do národního parku Akagera ve Rwandě. Tato skupina má podpořit obnovení populace nosorožců v zemi. Na převozu se podílela rwandská vláda, organizace African Parks a zastřešila ho Evropská asociace zoologických zahrad a akvárií.

26.červen V květnu startuje 9. ročník soutěže Do práce na kole. Zapojte se

Do práce na kole v květnu jezdilo skoro 20 tisíc lidí

Téměř 20 tisíc soutěžících z 2737 firem a institucí z celé České republiky se zapojilo do devátého ročníku květnové výzvy Do práce na kole. Konečné číslo v počtu najetých kilometrů v celé České republice se při jízdě na kole, koloběžce, bruslích nebo při běhu a chůzí zastavilo na 3,6 milinu kilometrů.

25.červen Královéhradecký kraj vybral dopravce pro další čtyři oblasti autobusového tendru

Královéhradecký kraj vybral dopravce pro další čtyři oblasti autobusového tendru

Rada Královéhradeckého kraje rozhodla o výběru dalších čtyř uchazečů soutěže na zajištění veřejné linkové dopravy v regionu. Ti zajistí autobusovou dopravu na Broumovsku, Náchodsku, Novoměstsku a Trutnovsku. Minulý týden kraj vybral dopravce pro oblast Královédvorska. O zbylých třech oblastech se rozhodne v následujících dnech.

24.červen Známe nové Mistry tradiční rukodělné výroby Královéhradeckého kraje

Známe nové Mistry tradiční rukodělné výroby Královéhradeckého kraje

Krajští radní ocenili titulem Mistr tradiční rukodělné výroby Královéhradeckého kraje pětici řemeslníků, kteří udržují tradiční dovednosti lidové kultury. Ocenění předali ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, hejtman Jiří Štěpán a náměstkyně pro kulturu Martina Berdychová v závěru Mezinárodního folklorního festivalu Pod Zvičinou.

21.červen Ze Spů do Krčína řidiči jezdí po nové silnici za 48 milionů korun

Ze Spů do Krčína řidiči jezdí po nové silnici za 48 milionů korun

Frekventovaná silnice III/30821 mezi Spy a Krčínem v Novém Městě nad Metují znovu slouží dopravě. Slavnostního otevření hotové stavby se dnes zúčastnili zástupci Královéhradeckého kraje, dodavatelské firmy EUROVIA CS a společnosti Škoda Auto. Rekonstrukce vozovky trvala více jak rok a vyšla na 48 milionů korun.

20.červen Dobrušská průmyslovka má novou spojovací chodbu

Dobrušská průmyslovka má novou spojovací chodbu

Dlouhých 40 let chyběla žákům i pedagogům Střední průmyslové školy elektrotechniky a informačních technologií v Dobrušce krytá spojnice hlavní budovy s vedlejšími objekty. Letos se konečně dočkali nové spojovací chodby za více než 5 milionů korun. Jejího slavnostního otevření se vedle hejtmana Jiřího Štěpána účastnili představitelé města Dobrušky i zástupci projekční kanceláře.

20.červen Ostroměřská škola získala od kraje software pro digitální vzdělávání

Ostroměřská škola získala od kraje software pro digitální vzdělávání

Královéhradecký kraj pokračuje ve vybavování 60 učeben středních a základních škol softwarem Corinth na podporu přírodovědného vzdělávání za téměř 10 milionů korun. Další školou, která učebnu s novým softwarem otevřela, je Základní škola Eduarda Štorcha a mateřská škola Ostroměř.