Aktuality

6.prosinec Hejtman Štěpán se sešel s generálním ředitelem České pošty Knapem

Hejtman Štěpán se sešel s generálním ředitelem České pošty Knapem

Udržení sítě poštovních poboček v Královéhradeckém kraji a jejich začlenění do spádových oblastí, prodloužení pracovní doby některých poboček, spolupráce obcí v rámci projektu Pošta Partner a s tím související převod pošt na tento model, byly hlavními body jednání hejtmana Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána s generálním ředitelem České pošty Romanem Knapem. V rámci programu navštívili obce Přepychy, Výrava a Černilov.

6.prosinec Vyšlo prosincové číslo U nás v kraji

Vyšlo prosincové číslo U nás v kraji

Magazín U nás v kraji vychází každý měsíc v roce kromě srpna a je distribuován do každé domácnosti v Královéhradeckém kraji. Čtenáři v něm naleznou to nejzajímavější, co se v kraji za uplynulý měsíc odehrálo

5.prosinec Kraj podporuje zájem o přírodovědné a polytechnické vzdělávání

Kraj podporuje zájem o přírodovědné a polytechnické vzdělávání

Královéhradecký kraj zmodernizoval a vybavil prostory Krkonošského gymnázia a střední odborné školy ve Vrchlabí. Investice ve výši tři miliony korun zajistila moderní podmínky pro výuku polytechnického a přírodovědného kurzu v rámci zájmového a neformálního vzdělávání.

2.prosinec Náchodská nemocnice zahájila provoz nově zrekonstruované chirurgické JIP

Náchodská nemocnice zahájila provoz nově zrekonstruované chirurgické JIP

Po dvouměsíční rekonstrukci má Oblastní nemocnice Náchod na svém chirurgickém oddělení nové pracoviště oborové jednotky intenzivní péče. Propojením standartního a pooperačního pokoje vznikla větší místnost s kapacitou čtyř lůžek. Navýšením o dvě lůžka disponuje náchodská chirurgie aktuálně celkem šesti lůžky pro pacienty potřebující intenzivní péči.

29.listopad Hradecká hvězdárna nyní patří celá kraji, ten plánuje její rekonstrukci

Hradecká hvězdárna nyní patří celá kraji, ten plánuje její rekonstrukci

Krajský radní Václav Řehoř ve čtvrtek převzal z rukou náměstkyně primátora Věry Pourové klíče od hradecké hvězdárny. Tímto symbolickým gestem obě strany zpečetily bezúplatný převod části pozemků a budov do vlastnictví kraje. Celý areál nyní kompletně vlastní Královéhradecký kraj.