Aktuality

21.květen Královéhradecký kraj se připojil k výzvě k dřívějšímu otevření česko-polských hranic

Královéhradecký kraj se připojil k výzvě k dřívějšímu otevření česko-polských hranic

Čtyři české kraje a polské Dolnoslezské vojvodství společně vyzývají k dřívějšímu znovuotevření česko-polských hranic. Kraje žádají zrušení dopravních omezení ve stejný termín jako v případě ostatních zemí Visegrádu, Rakouska a Německa, tedy 26. května, kdy budou probíhat kontroly už jen namátkově. Podle nich není důvod pro odlišný režim pro česko-polské hranice.

21.květen Online výuka mění školy

Online výuka mění školy

Královéhradecký kraj v době uzavření škol přišel s nabídkou pomoci pedagogům všech typů škol v oblasti online vzdělávání, a to prostřednictvím webových stránkách ŠKOLY SOBĚ. Tato iniciativa však nekončí, kraj ji plánuje dále rozvíjet a školy v používání online nástrojů podporovat.

18.květen Do autobusů stále zadními dveřmi. Kraj dává dopravcům více času na nákup ochranných pomůcek

Od soboty pojedou všechny spoje

Veřejná doprava v Královéhradeckém kraji se v sobotu 23. 5. plně vrátí do normálu. Královéhradecký kraj tak reaguje na ukončení nouzového stavu, a především na poslední vlnu rozvolňování vládních opatření proti šíření onemocnění COVID-19, kam spadá i obnovení školní docházky.

18.květen V Trutnově roste centrum duševního zdraví. Hotové by mělo být v srpnu 2020

Výstavba trutnovského centra duševního zdraví míří do finále

V Trutnově pomalu finišují stavební práce na novém centru duševního zdraví. Díky krajské investici za zhruba 55 milionů zde vznikne odpovídající zázemí pro mobilní či krizové služby, nebo centrum denních aktivit pro pacienty s duševním onemocněním. Většinu nákladů na projekt pokryje dotace z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).

15.květen Obyvatelé kraje o své poštovní služby nepřijdou, říká hejtman Štěpán

Obyvatelé kraje o své poštovní služby nepřijdou, říká hejtman Štěpán

Hejtman Jiří Štěpán a generální ředitel České pošty Roman Knap jednali o způsobu zajištění služeb, které občanům Česká pošta poskytuje ve všech lokalitách Královéhradeckého kraje. Navázali tak na společné prosincové jednání ohledně udržení sítě poštovních poboček v kraji. Dále jednali o rozšíření nabídky služeb a spolupráci obcí v rámci projektu Pošta Partner. Vyhodnotili i dopad pandemie na rozvoj poštovních služeb v kraji.

14.květen Nouzový stav už stál rozpočty sociálních služeb více jak 41 milionů korun

Nouzový stav už stál rozpočty sociálních služeb více jak 41 milionů korun

Rada Královéhradeckého kraje vzala na vědomí informace o dopadech opatření v souvislosti s epidemií COVID-19 na rozpočty sociálních služeb. Jedná se o částku více jak 41 milionů korun od počátku nouzového stavu do dubna. Vznikly například materiálové a personální vícenáklady, kraj snížil kapacitu pobytových služeb, zajistil odměny pracovníkům a další opatření.

13.květen Královéhradecký kraj se připravuje na ukončení nouzového stavu

Kraj se připravuje na ukončení nouzového stavu

S končícím nouzovým stavem v neděli skončí i centrální zásobování ochrannými prostředky pro boj s koronavirem. Otázku, jak nahradit výpadek státních dodávek, tak bude muset v brzké době vyřešit i Královéhradecký kraj. Doteď nakoupil prostředky za 58 milionů korun, které rozdělil nejen mezi své organizace.