Aktuality

23.srpen Při Memoriálu Josefa Romportla a Vlastimila Málka padl ženský národní rekord v běhu na 100 m s překážkami

Při Memoriálu Josefa Romportla a Vlastimila Málka padl ženský národní rekord v běhu na 100 m s překážkami

Stadion HZS Královéhradeckého kraje hostil XLV. ročník Memoriálu Josefa Romportla a Vlastimila Málka. K vidění byly skvělé sportovní výkony stovky závodníků a závodnic z řad profesionálních i dobrovolných hasičů, včetně jednoho národního rekordu. Na účastníky memoriálu čekaly dvě disciplíny požárního sportu, a sice běh na 100 m s překážkami a výstupu na cvičnou věž. Memoriál byl pro ty nejlepší sportovce zároveň generálkou před Mistrovstvím České republiky v požárním sportu, které se koná letos od 30. 8. do 1. 9. 2019 v Ústí nad Labem.

22.srpen Královéhradecký kraj vybuduje v Trutnově poradenské a vzdělávací centrum

Královéhradecký kraj vybuduje v Trutnově poradenské a vzdělávací centrum

Rada Královéhradeckého kraje schválila realizaci projektu Poradenského a vzdělávacího centra Královéhradeckého kraje při pedagogicko-psychologické poradně v Trutnově. V nově zrekonstruovaném objektu internátu lesnické akademie budou sídlit tři organizace, které poskytují poradenskou činnost. Přepokládané náklady projektu jsou bezmála 86 milionů korun. Na pokrytí většiny nákladů kraj využije dotace ministerstva pro místní rozvoj.

22.srpen Královéhradecký kraj bude podporovat geoparky na svém území

Královéhradecký kraj bude podporovat geoparky na svém území

Geoparky Český ráj a Broumovsko navážou užší spolupráci s Královéhradeckým krajem. Pomoci k tomu má memorandum, které kraj s geoparky hodlá uzavřít s platností od příštího roku. O podpisu memoranda budou v září ještě rozhodovat krajští zastupitelé.

21.srpen Včasnou likvidaci kůrovce hodlá kraj finančně motivovat

Milion na likvidaci kůrovcové kalamity. Kraj podporuje majitele lesů

Radní Královéhradeckého kraje schválili poskytnutí finančních prostředků majitelům lesních pozemků na likvidaci škod způsobených kůrovcovou kalamitou. V dalším kole dotací kraj žadatelům rozdělí téměř 1,1 milionu korun. Tento záměr ještě budou schvalovat krajští zastupitelé na zářijovém zasedání.

21.srpen Nová silnice v centru Janských Lázních bude hotová v příštím roce

Kraj se bude ucházet o miliardy na rozvoj silnic

Královéhradecký kraj se připravuje na vyhlášení dalších výzev v programu IROP určených na zvýšení regionální mobility. Podporována bude především prioritní regionální silniční infrastruktura navazující na síť TEN-T, tedy především silnice II. třídy. Kraj připravuje balíček projektů, který se v závislosti na podmínkách avizovaných výzev bude ucházet o financování z IROP.

21.srpen Domov pro seniory v České Skalici rozšíří stávající počet lůžek

Domov pro seniory v České Skalici rozšíří stávající počet lůžek

Krajská příspěvková organizace Domovy Na Třešňovce v České Skalici navýší lůžka pro seniory o osm na úkor domova pro osoby se zdravotním postižením, který dlouhodobě nevyužívá plně lůžkovou kapacitu. Změna by měla nastat do konce září letošního roku. Domov pro osoby se zdravotním postižením následně do konce roku 2023 projde rekonstrukcí.

20.srpen Běžkaři se dočkají upravené bílé stopy i v příštím roce

Běžkaři se dočkají upravené bílé stopy i v příštím roce

Rada Královéhradeckého kraje schválila vyhlášení dotačních programů na podporu cestovního ruchu pro příští rok. Téměř čtyři miliony korun podpoří činnost informačních center, údržbu tratí pro běžkaře a propagaci cyklobusových linek.

20.srpen Na podporu kultury v roce 2020 kraj rozdělí 22 milionů korun

Na podporu kultury v roce 2020 kraj rozdělí 22 milionů korun

Královéhradecký kraj připravil pro oblast kultury a památkové péče na příští rok sedm dotačních programů. Jejich prostřednictvím podpoří kulturní aktivity, obnovu historických varhan, činnost muzeí a galerií a obnovu památkového fondu. Novinkou jsou tři samostatné programy na podporu mobility, rezidence a na zachování nemateriálního kulturního dědictví.

20.srpen Kraj vyhlásí dotační programy v oblasti sportu

Kraj vyhlásí dotační programy v oblasti sportu

Královéhradecký kraj vyhlašuje na rok 2020 v oblasti sportu osm dotačních programů v celkové částce více než 23 milionů korun. Vytváří tak vhodné podmínky pro rozvoj sportovních a volnočasových aktivit obyvatel kraje. Novinkou je program investic do sportovních objektů a zařízení.

19.srpen Na hradecké letiště se po roce vrací CIAF

Na hradecké letiště se po roce vrací CIAF

Během posledního prázdninového víkendu ovládnou nebe nad Hradcem Králové stroje účastnící se 26. ročníku letecké přehlídky CIAF. K vidění budou desítky kusů domácí i zahraniční letecké techniky.