Aktuality

22.únor Na stožáru krajského úřadu počtvrté zavlaje tibetská vlajka

Na stožáru krajského úřadu počtvrté zavlaje tibetská vlajka

Počtvrté v historii Královéhradeckého kraje zavlaje na oficiálním stožáru na nádvoří krajského úřadu tibetská vlajka. Vedení krajské samosprávy rozhodlo o opětovném připojení se k symbolické vzpomínce na protičínské povstání v Tibetu v roce 1959. Oficiální vyvěšení tibetské vlajky se uskuteční 8. března od 10 hodin.

21.únor Hejtman jednal s premiérem o modernizaci rychnovské nemocnice

Hejtman jednal s premiérem o modernizaci rychnovské nemocnice

Hejtman Jiří Štěpán dnes jednal s premiérem Andrejem Babišem a ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem o plánované modernizaci nemocnice v Rychnově nad Kněžnou. 380milionový projekt je součástí vládního usnesení z roku 2015, které bylo novelizováno v roce 2017. Počítá s výstavbou urgentního příjmu ve zdravotnickém zařízení v blízkosti průmyslové zóny Solnice-Kvasiny. Stát se má na investici podílet 300 miliony korun.

21.únor Kraj chce zlepšit kvalitu vody v Rozkoši

Kraj spolupracuje na rozvoji lokality u vodní nádrže Rozkoš

Nad společným tématem vodního díla Rozkoš se sešli krajský radní Karel Klíma a zástupci Povodí Labe v čele s ředitelem závodu v Jablonci nad Nisou Bohumírem Pleskačem. Cílem jednání byla vzájemná koordinace postupů při naplňování vodohospodářských zájmů v lokalitě vodního díla Rozkoš.

21.únor Záchranka dostala od automobilky dva nové vozy

Záchranka dostala od automobilky dva nové vozy

Dva nové vozy darovala společnost ŠKODA AUTO Zdravotnické záchranné službě Královéhradeckého kraje. Sloužit budou v nejbližším okolí výrobních závodů Kvasiny a Vrchlabí, tedy v Rychnově nad Kněžnou a Trutnově. Slavnostní předání se konalo včera za účasti člena představenstva ŠKODA AUTO Bohdana Wojnara, hejtmana Jiřího Štěpána, náměstka pro zdravotnictví Aleše Cabicara, starosty Rychnova nad Kněžnou Jana Skořepy a ředitele rychnovské nemocnice Luboše Mottla.

21.únor Hronovská škola chce nést jméno vědce Otty Wichterleho

Hronovská škola chce nést jméno vědce Otty Wichterleho

Rada Královéhradeckého kraje odsouhlasila podání návrhu Střední školy průmyslové, textilní a polygrafické se sídlem v Hronově o udělení čestného názvu školy. Nově by ve svém názvu měla jméno Otty Wichterleho, vědce mezinárodního významu a zakladatele české makromolekulární chemie. Po schválení tohoto návrhu ministerstvem školství bude rada schvalovat nově navržený název školy Střední průmyslová škola Otty Wichterleho, příspěvková organizace.

20.únor Skončila první jednání s autobusovými dopravci

Skončila první jednání s autobusovými dopravci

Dnes skončilo první kolo jednání o nových smluvních podmínkách na zajištění veřejné autobusové dopravy v Královéhradeckém kraji. Krajský úřad jednal se zástupci osmi dopravních firem, které mu k 31. 3. vypověděly smlouvy. Se sedmi se dohodl. S posledním dopravcem se zástupci kraje znovu sejdou v pondělí 25. 2.

20.únor Kraj vyhradil na stipendia téměř sedm milionů korun

Na stipendia medikům má jít 5,5 milionu korun

Se zajištěním lékařského personálu v lůžkových zařízeních na území kraje pomáhá Zdravotnický nadační fond Královéhradeckého kraje prostřednictvím stipendií již od roku 2015. Pro rok 2019 žádá z krajského rozpočtu podporu ve výši 5,5 milionu korun.

20.únor Hejtman Štěpán: S rychnovskou nemocnicí jsme ušli pořádný kus cesty

Hejtman Štěpán: S rychnovskou nemocnicí jsme ušli pořádný kus cesty

Nemocnice v Rychnově nad Kněžnou prošla za posledních několik měsíců změnami. Od ledna má vlastní vedení a změny přichází i na nemocniční pracoviště. Tou vůbec nejaktuálnější je novina na dětském oddělení, kam na pozici zástupce primáře dětského oddělení nastoupí bývalý primář a dětský kardiolog Jan Ondruš.

20.únor Začal další ročník Vesnice roku. Přihlašování poběží do 30. dubna

Byl vyhlášen 25. ročník soutěže Vesnice roku

Na konferenci Den malých obcí byl 19. února zahájen 25. ročník soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova. Přihlášky mohou obce podávat do 30. dubna na podatelnu Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Soutěžní klání bude stejně jako každý rok probíhat ve dvou kolech - krajském a celostátním.

19.únor Rada vyhlašuje výběrová řízení na ředitele pěti krajských škol

Rada vyhlašuje výběrová řízení na ředitele pěti krajských škol

Rada Královéhradeckého kraje rozhodla o vyhlášení nových konkurzních řízení na pozici ředitelů pěti krajských škol, kterým uplyne šestileté funkční období k 31. července letošního roku. Nové konkurzy se uskuteční koncem dubna. Nástup nových ředitelů se předpokládá 1. srpna 2019.