Aktuality

11.prosinec Rychnovská nemocnice bude od nového roku samostatná

Rychnovská nemocnice bude od nového roku samostatná

Vlastní vedení bude mít od 1. ledna 2019 nemocnice v Rychnově nad Kněžnou. Organizační změnu včera odsouhlasila Rada Královéhradeckého kraje. Cílem je personální stabilizace rychnovské nemocnice, která v současné době spadá pod Oblastní nemocnici Náchod, a. s.

10.prosinec Veřejná doprava obslouží na Kostelecku všechny směny

Veřejná doprava obslouží na Kostelecku všechny směny

Královéhradecký kraj zavádí na lince IREDO 115 nové večerní spoje, a to na základě požadavků zástupců firem z Kostelce nad Orlicí. Nové spoje poslouží především zaměstnancům z odpoledních směn dojíždějící ze směru od Týniště nad Orlicí.

7.prosinec Seminář představil dotace pro příští rok

Seminář představil dotace pro příští rok

V Hradci králové se uskutečnil diskusní seminář na téma Dotace pro obce na rok 2019. Více než 200 účastníků se dozvědělo spoustu nových informací k dotačním programům na rok 2019 na národní i krajské úrovni. Na semináři vystoupili zástupci Ministerstva pro místní rozvoj ČR a Krajských úřadů Královéhradeckého a Pardubického kraje.

7.prosinec Trutnovská průmyslovka získala trenažer a finanční dar

Trutnovská průmyslovka získala trenažer a finanční dar

Již několik let funguje v Trutnově spolupráce mezi střední průmyslovou školou a společností Continental. Díky ní teď byla ve škole zprovozněna část výrobní linky, rozvoj technického vzdělání navíc podpořil finanční dar.

7.prosinec Kraj řeší dostupnost sociálního bydlení

Kraj řeší dostupnost sociálního bydlení

Královéhradecký kraj řeší potřeby a největší problémy spojené se sociálním a dostupným bydlením. Na toto téma se uskutečnilo jednání Platformy dostupného bydlení v Královéhradeckém kraji. Cílem setkání bylo diskutovat o cílových skupinách. Jednání navazovalo na Kulatý stůl na téma sociální bydlení v kraji.

7.prosinec Královéhradecký kraj a Powiat Kłodzki společnými silami opravují silnice v příhraničí

Královéhradecký kraj a Powiat Kłodzki společnými silami opravují silnice v příhraničí

Koordinační schůzka k strategickým silničním projektům, které společně realizují Královéhradecký kraj a Powiat Kłodzki, se uskutečnila 4. 12. v Klodzku. Za českou stranu se jednání zúčastnili zástupci Královéhradeckého kraje, Údržby silnic Královéhradeckého kraje, a. s., a Regional Development Agency, za polskou zástupci Powiatu Kłodzkiego a Zarządu Dróg Powiatowych w Kłodzku. Celé setkání vedl Piotr Marchewka, člen představenstva Powiatu Kłodzkiego.

6.prosinec Starostové z Rychnovska podporují plány na rozvoj rychnovské nemocnice

Starostové z Rychnovska podpořili plány na rozvoj rychnovské nemocnice

Přestavbu, zachování provozu a v neposlední řadě i osamostatnění rychnovské nemocnice podporují starostové obcí na Rychnovsku. Během středečního setkání s vedením kvasinské automobilky, kterého se zúčastnil i hejtman Jiří Štěpán, diskutovali o dalším osudu nemocnice, pro kterou Královéhradecký kraj plánuje čtyřistamilionovou investici.

6.prosinec Kraj pořádá semináře o dotacích v oblasti sportu

Kraj pořádá semináře o dotacích v oblasti sportu

Královéhradecký kraj vyhlašuje dotační programy v oblastech sport, tělovýchova a volnočasové aktivity pro rok 2019. Na co jsou jednotlivé programy zaměřeny, jaké jsou podmínky podání žádosti a na mnohé další otázky odpoví odborní pracovníci krajského úřadu na seminářích, které se uskuteční v Hradci Králové, Jičíně, Náchodě, Rychnově nad Kněžnou a Trutnově.

5.prosinec V trutnovské hale se opět sportuje

V trutnovské hale se opět sportuje

Sportovní hala Gymnázia Trutnov znovu slouží sportovcům. Rozsáhlá rekonstrukce za téměř 28 milionů korun se týkala především zateplení celého objektu, výměny oken, dveří i vnitřního osvětlení. Slavnostního znovuotevření se zúčastnili zástupci vedení kraje náměstkyně hejtmana Martina Berdychová a radní Václav Řehoř.

5.prosinec Změna přinese více přímých autobusů i nový večerní spoj

Změna přinese více přímých autobusů i nový večerní spoj

Nové přímé spojení z Hradce Králové do Dobrušky a z Náchoda do Dvora Králové nad Labem přinese změna autobusových jízdních řádů, která nastane v neděli 9. 12. Nový večerní spoj odveze zaměstnance z Rychnova nad Kněžnou do Týniště nad Orlicí. Aktuální změna ale pomůže i turistům ve východních Krkonoších.