Aktuality

21.leden Nouzový stav už stál rozpočty sociálních služeb více jak 41 milionů korun

Kraj získal 1,1 miliardy korun na sociální služby

Na poskytování sociálních služeb získal Královéhradecký kraj dotaci z Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. Krajský rozpočet na rok 2021 se tím navýší o částku 1,1 miliardy korun. Kraj obdržel rekordní částku, která je o 139 milionu vyšší než v loňském roce. Z dotace pokryje nárůst platů pracovníků přímé péče i rozšíření sítě sociálních služeb.

21.leden Kraj pro školící centrum záchranářů v Temném Dole nakoupí nové vybavení

Kraj pro školicí centrum záchranářů v Temném Dole nakoupí nové vybavení

Radní Královéhradeckého kraje schválili vyhlášení výběrového řízení na trenažery a výukové modely pro výcvikovou základnu v Temném Dole, na nichž budou zdokonalovat svoje znalosti nejen krajští záchranáři, ale i jejich kolegové z řad policistů či hasičů. Za vybavení plánuje kraj zaplatit téměř čtyři miliony s DPH, 90 % uhradí dotace z Integrovaného regionálního operačního programu.

20.leden Kraj vyhlašuje dotační program na podporu činností v sociální oblasti a prorodinných aktivit

Kraj vyhlašuje dotační program na podporu činností v sociální oblasti a prorodinných aktivit

Rada Královéhradeckého kraje schválila vyhlášení Dotačního programu pro podporu činností, které navazují, kooperují nebo rozšiřují sociální služby, a pro podporu prorodinných aktivit v Královéhradeckém kraji pro rok 2021. Žádosti budou přijímány od 1. do 12. března 2021 a mezi žadatele, kteří poskytují veřejně prospěšnou činnost v sociální oblasti a v oblasti podpory rodiny, kraj rozdělí 3 miliony korun.

19.leden V kraji začalo očkování osob starších 80 let

V kraji začalo očkování osob starších 80 let

V Královéhradeckém kraji začalo očkování starších 80 let. Z krajských nemocnic začala osoby starší 80 let očkovat Oblastní nemocnice Náchod. Denně naočkuje 48 osob. Ostatní krajské nemocnice budou očkovat starší 80 let po dodávce vakcíny a po proočkování zdravotníků a rizikových pacientů. Trutnovská nemocnice by měla začít očkovat v pátek, jičínská, dvorská a rychnovská nejpozději na začátku příštího týdne. Fakultní nemocnice Hradec Králové naočkovala o víkendu 150 seniorů 80+ a v očkování bude pokračovat tento týden.

15.leden Krajskou infolinku za dopoledne využilo téměř 500 volajících

Krajskou infolinku za dopoledne využilo téměř 500 volajících

Dnes ráno byl spuštěn Centrální rezervační systém pro první vlnu očkování proti covidu. Královéhradecký kraj se snaží odlehčit celostátní informační lince 1221, a zřídil proto vlastní call centrum. Pracovníci krajského úřadu se na lince 495 817 110 snaží poradit seniorům i jejich blízkým s registrací na očkování.

14.leden Krajská infolinka pomůže s informovaností k očkování proti covid-19

Krajská infolinka pomůže s informovaností k očkování proti covid-19

Královéhradecký kraj v pátek spustí vlastní informační linku pro pomoc s očkováním proti covid-19. Linka bude v provozu ve všední dny od 9:00 do 15:00. Nenahrazuje celostátní koronavirovou linku 1221, ale slouží jako další informační alternativa pro obyvatele regionu. Lidé se na ni dovolají na telefonním čísle 495 817 110.