Královéhradecký kraj

Úvodní stránkaKrajský úřadRegionální rozvoj Cyklodoprava

Cyklodoprava

Otázce dopravy je věnována Královéhradeckým krajem nemalá pozornost. Její nedílnou součástí je rovněž problematika oblasti cyklistické dopravy. Základní dokument týkající se koncepce cyklodopravy schválilo usnesením ZK/19/468/2003 Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje po projednání návrhu, který vypracovala projekční organizací SURPMO, a.s. v 03/2003. V průběhu následujících let pak byly činěny kroky k postupnému naplňování stanovených cílů navržených uvedenou koncepcí.

Celý článek


Aktuální informace


6. 12. 2016

Aktualizace „Nadregionální strategie Královéhradeckého kraje v oblasti cyklo, in-line a bike produktů“

V září roku 2016 byla Zastupitelstvem KHK schválená aktualizace " Nadregionální strategie Královéhradeckého kraje v oblasti cyklo,in-line a bike produktů". Nově strategie definuje dvě trasy v území tzv. "propojky" spojující dálkové trasy v našem regionu. Celá strategie je ke stažení v příloze.

Publikoval: Lucie Hučíková

Celý článek

24. 7. 2015

Aktualizace „Nadregionální strategie Královéhradeckého kraje v oblasti cyklo, in-line a bike produktů“

V červnu roku 2015 byla Zastupitelstvem KHK schválená aktualizace " Nadregionální strategie Královéhradeckého kraje v oblasti cyklo,in-line a bike produktů". Celá strategie je ke stažení v příloze.

Publikoval: Lucie Hučíková

Celý článek

6. 2. 2014

K cílenějšímu rozvoji území přispěje zpracovaná „Nadregionální strategie Královéhradeckého kraje v oblasti cyklo, in-line a bike produktů“

„Nadregionální strategie KHK v oblasti cyklo, in-line a bike produktů“ vychází zejména z aktuální potřeby zajistit připravenost realizace dálkových cyklotras a doprovodné infrastruktury na území Královéhradeckého kraje pro čerpání z evropských fondů v období 2014-2020 a umožnit tak další rozvoj území.

Publikoval: Lucie Hučíková

Celý článek

11. 9. 2013

V. ročník Konference na podporu regionálního cestovního ruchu v Královéhradeckém kraji

Královéhradecký kraj ve spolupráci s občanským sdružením Retour a Labská stezka si Vás dovoluje pozvat na V. ročník Konference na podporu regionálního cestovního ruchu v Královéhradeckém kraji. Konference bude probíhat ve dnech 17. - 18. září 2013 v budově Regioncentra Nový Pivovar v Hradci Králové. Na každý konferenční den je samostatná registrace – viz níže.

Publikoval: Lucie Hučíková

Celý článek

11. 5. 2012

Pozvání na pět víkendových putování po Labské stezce

Od měsíce června do října se bude letos konat v pořadí již čtvrtý ročník tradiční cyklojízdy Tour de Labe, kterou pořádá občanské sdružení Labská stezka Nymburk ve spolupráci s kraji, městy a dalšími subjekty podporujícími cyklistiku, tentokrát pod symbolickým názvem Tour de Labe 2012 pro všechny.

Publikoval: Pavel Mucha

Celý článek

9. 9. 2011

Labská stezka v roce 2011

Jednou z hlavních akcí letošního roku na Labské stezce, která se uskuteční od 17. do 25. září 2011 bude: TOUR DE LABE HANDICAP + FAMILY 2011

Publikoval: Pavel Mucha

Celý článek

17. 6. 2010

Výroční zpráva - Královéhradecká labská o.p.s.

Náplní činnosti Královéhradecké labské o.p.as je zajištění vybudovrání cyklostezky, případně cyklotrasy mezi Hradcem Knálové a Kuksem a splavnění toku Labe v tomto useku pro účely osobní přepravy a k činnostem s tím souvisejícím.

Celý článek

28. 5. 2010

Labská stezka v roce 2010

Po zkušenostech z organizace mezinárodní jízdy od pramenů Labe do Drážďan uskutečněné v rámci závěru doprovodného programu „Národní cyklokonference 2009“ s mezinárodní účastí, pořádané pod záštitou Královéhradeckého kraje v květnu 2009 ve Špindlerově Mlýnu, bude tentokrát jednou z hlavních akcí letošního roku na Labské stezce:

Publikoval: Pavel Mucha

Celý článek

4. 5. 2010

Královéhradecký kraj podporuje provoz cyklobusů

Rovněž v letošním roce byl vyhlášen Královéhradeckým krajem dotační titul na podporu cyklobusů. Zastupitelstvem Královéhradeckého kraje byla pro tyto účely vyčleněna v rozpočtu finanční částka o celkovém objemu 3,5 mil. Kč.

Publikoval: Pavel Mucha

Celý článek