Královéhradecký kraj

Úvodní stránkaKraj a volené orgányTiskové centrumKraj v médiích

Kraj v médiích


Krajské TV vysílání v nemocnicích; www.zonetv.cz


Nejnovější reportáže

28.3.2017

Zastupitelstvo ve znakovém jazyce

Poprvé v historii bylo jednání krajského zastupitelstva tlumočeno do českého znakového jazyka. Pilotní projekt byl poprvé vyzkoušen na jednání 27. března, kdy celé jednání překládaly dvě tlumočnice. Kraj chce tímto krokem zpřístupnit jednání skutečně všem, a to i neslyšícím občanům.

Publikoval: Dan Lechmann

Celý článek

Zastupitelstvo ve znakovém jazyce

7.3.2017

Kraj opraví jednu z nejhorších "dvojek"

Silnice druhé třídy II/320 na Rychnovsku platila dlouhou dobu za jednu z nejhorších v celém Královéhradeckém kraji. Její podoba ale postupně doznává změn. Nyní je před realizací projekt, který zlepší cestování mezi Ličnem a Voděrady.

Publikoval: Dan Lechmann

Celý článek

Kraj opraví jednu z nejhorších

19.12.2016

Gayerova a Vrbenského kasárna

Královéhradecký kraj plánuje rozsáhlou rekonstrukci areálu Gayerových a Vrbenského kasáren v centru Hradce Králové. Vzniknout zde má moderní muzejní expozice, zázemí pro bádání i prostor pro kulturní akce.

Publikoval: Michal Friček

Celý článek

VIDEO: Gayerova a Vrbenského kasárna

16.12.2016

Nová přístavba ozdravovny

Přestavěná ozdravovna v Novém Nemojově u Dvora Králové nad Labem byla slavnostně uvedena do provozu. Zbourání staré přístavby a výstavba nové vyřešila nedostatek prostorů a jejich špatné uspořádání. Investice byla hrazena z prostředků, které kraj získal prodejem nepotřebného majetku ve veřejné dražbě.

Publikoval: Michal Friček

Celý článek

Nová přístavba ozdravovny slouží dětem

25.11.2016

GMU HK otevřena

Jeden z hlavních kulturních stánků v Hradci Králové se ve čtvrtek 24. listopadu otevřela pro veřejnost. Galerie moderního umění na Velkém náměstí byla kvůli nákladné rekonstrukci nepřístupná déle než dva a čtvrt roku. V péči stavařů a následně i památkářů byla od konce července roku 2014. Obnova pozdně secesní budovy někdejšího Záložního úvěrového ústavu stála 126 milionů korun.

Publikoval: Dan Lechmann

Celý článek

GMU HK otevřena