Královéhradecký kraj

Úvodní stránkaKrajský úřadCestovní ruch

Cestovní ruch

24.3.2015

Seminář Trenér kvality I. stupně Českého systému kvality služeb

seminář se bude konat v Hradci Králové 21. a 22. 4. 2015 Témata semináře: Management kvality, Vize organizace, Zásady péče o kvalitu, Komunikace, Standardy poskytovaných služeb, Práce se stížnostmi a připomínkami.

Publikoval: Jan Špelda

Celý článek

18.3.2015

Konference DESTINAČNÍ MANAGEMENT A ROZVOJ CESTOVNÍHO RUCHU V REGIONECH

Společnost pro destinační management Broumovska o. p. s. Vás srdečně zve na regionální konferenci cestovního ruchu, která se uskuteční v úterý 19. 5. 2015 od 14:00 hodin areál benediktinského Kláštera v Broumově - multifunkční sál v klášterní zahradě.

Publikoval: Jan Špelda

Celý článek

26.2.2015

Ocenění za nejpůsobivější expozici na veletrhu Holiday World 2015 v Praze

Královéhradecký kraj se zúčastnil 24. ročníku mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2015, který se konal ve dnech 19.2. až 22.2.2015 na výstavišti v Praze Holešovicích.

Publikoval: Jan Špelda

Celý článek

8.12.2014

Dotační program MMR - Cestování dostupné všem

1. prosince 2014 byla schválena výzva k předkládání žádostí o dotaci pro rok 2015 a Zásady podprogramu 117D713 - CESTOVÁNÍ DOSTUPNÉ VŠEM.

Publikoval: Jan Špelda

Celý článek

27.11.2014

Hradeckému kraji ve třetím čtvrtletí ubylo 1,3 procenta turistů

Hradec Králové 7. listopadu (ČTK) - Královéhradeckému kraji ve třetím čtvrtletí ubyli turisté. Služeb penzionů a hotelů v kraji využilo v létě 333.420 lidí, tedy o 1,3 procenta méně než před rokem. Délka pobytů turistů byla kratší, protože počet přenocování se meziročně snížil o téměř čtyři procenta. Údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad.

Publikoval: Jan Špelda

Celý článek

19.9.2014

VI. ročník Konference na podporu regionálního cestovního ruchu v Královéhradeckém kraji

Královéhradecký kraj ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Retour si Vás dovoluje pozvat na VI. ročník Konference na podporu regionálního cestovního ruchu v Královéhradeckém kraji na téma Využití kulturního a historického dědictví k podpoře cestovního ruchu Královéhradeckého kraje.

Publikoval: Kateřina Vilímová

Celý článek

4.9.2014

Seminář pro podnikatele působící v oblasti cestovního ruchu

Kvalitou služeb k dalšímu rozvoji cestovního ruchu

Publikoval: Hana Košťálová

Celý článek

2.7.2014

Informační bulletin Kladského pomezí

Informace z turistického regionu Kladské pomezí v bulletinu za druhé čtvrtletí 20014.

Publikoval: Petr Kamenický

Celý článek

20.6.2014

Prezentace Královéhradeckého kraje na Krajských slavnostech a Libereckém jarmarku

Královéhradecký kraj přijal pozvání svého západního souseda a dne 14. 6. 2014 se v centru Liberce představil se svojí turistickou nabídkou v rámci Krajských slavností. I přes značnou nepřízeň počasí byla návštěvnost velmi vysoká a zájem příchozích o Královéhradecký kraj značný. Nejčastější dotazy standardně směřovaly k možnostem cykloturistiky a pěší turisticky, velký zájem byl o tipy na výlety pro rodiny s dětmi, což koresponduje s aktuálním trendem cílových skupin v rámci domácího cestovního ruchu.

Publikoval: Hana Košťálová

Celý článek

20.5.2014

Nabídka pro polské turisty oceněna

Turisté z Polska tvoří stále se zvyšující podíl zahraničních návštěvníků našeho kraje. Láká je sem především nabídka pro cykloturistiku, spojená s velkým množstvím zachovalých památek, přírodní krásy Krkonoš, Českého ráje a skalních měst. Královéhradecký kraj nabízí informace pro potenciální polské návštěvníky nejen formou on-line prezentace na portálu cestovního ruchu www.kralovehradeckyregion.cz , ale i přímo na propagačních akcích v polských městech. Ve spolupráci s našimi partnery se sousedního Dolnoslezského a Opolského vojvodství se kraj měl možnost prezentovat na veletrzích v Jelení Hoře na předhůří Krkonoš a ve slezském Opolí. Obě akce jsou hojně navštěvované i proto, že se konají venku přímo v centru města.

Publikoval: Petr Kamenický

Celý článek