Cestovní ruch

4.3.2019

Konference Cykloturistika a aktivní dovolená

V rámci veletrhu Infotour a cykloturistika bude dne 8. 3. 2019 v Eliščině sále (KC Aldis Hradec Králové) probíhat konference o novinkách a plánech v oblasti cykloturistiky a aktivní turistiky v Královéhradeckém kraji. Pozvánku s podrobným programem naleznete v příloze.

27.11.2017

Nová výzva do Národního programu podpory cestovního ruchu

Rok 2018 - Rozvoj základní a doprovodné infrastruktury cestovního ruchu. Podprogram cílí na podporu nové nebo rozvoj a zkvalitnění stávající doprovodné infrastruktury cestovního ruchu v regionech. Je zaměřen na projektové záměry cílené především na účastníky cestovního ruchu, tj. návštěvníky dané destinace a místa.

22.11.2017

Vítězem soutěže EDEN 2017 se staly Orlické hory a Podorlicko

Ve finále letošního ročníku soutěže EDEN tentokrát zazářily Orlické hory a Podorlicko, které získaly vítězný titul Excelentní evropské destinace s jedinečným kulturním produktem. Do soutěžního projektu Evropské komise se zapojily s produktem Zámky na Orlici – česká Loira. Ocenění vyzdvihlo destinaci na evropskou úroveň.

11.7.2017

Press trip novinářů ze Slovenska v Královéhradeckém kraji

Slovenští turisté projevují čím dál větší zájem o dovolenou v České republice, proto Královéhradecký kraj ve spolupráci s agenturou CzechTourism uspořádal press trip pro novináře ze Slovenska. Press trip byl zaměřen na téma Baroko a byl uspořádán ve dnech 6. – 8. 7. 2017. Během třech dnů navštívili novináři okolí Nového Města nad Metují, Broumovsko, Lázně Velichovky a zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou.

4.7.2017

Soutěž o excelentní destinaci EDEN 2017

Agentura CzechTourism ve spolupráci s Evropskou Komisí vyhlašuje další ročník soutěže o novou excelentní destinaci. V rámci evropského projektu EDEN budou letos soutěžit destinace, které se zaměřují na kulturní turismus.