Místní akční skupiny

21.1.2013

Interaktivní památkový portál - Putování za dědictvím našich předků

Obecně prospěšná společnost Hradecký venkov dokončila projekt "Interaktivní památkový portál - Putování za dědictvím našich předků"  www.popamatkach.cz. Cílem bylo vytvořit uživatelsky příjemnou mapu pro naše nejmenší cestovatele, děti ze základních škol, zde najdou informace, které mohou využít nejen k cestování, ale i do hodin dějepisu. Pro studenty je určená Evropská digitální knihovna rukopisů, širokou veřejnost by mohl zajímat Archiv digitalizovaných fondů východočeských archivů, kde jsou mimo jiné zveřejněny obecní kroniky.

Podrobnější informace najdete v příloze.

1.11.2012

Zástupci MAS Království - Jestřebí hory navštívili Poondavii

Ve dnech 18. - 21. 10. 2012 uskutečnili zástupci MAS Království - Jestřebí hory, o. p. s. exkurzi do slovenského partnerského mikroregionu Poondavie. V rámci setkání s členy mikroregionu se uskutečnil seminář na téma "Plán hospodářsko-sociálního rozvoje obce a mikroregionu".

1.11.2012

Mezinárodní hudební festival F. L. Věka 2012 pokračuje

V neděli 4. listopadu 2012 bylo v rámci druhého ročníku Mezinárodního hudebního festivalu F. L. Věka uvedeno Mozartovovo  Requiem. Koncert nesl podtitul "Pocta Václavu Havlovi" a uskutečnil se od 19:30 h v Kostele sv. Václava v Dobrušce.