SOUTĚŽ O NEJZAJÍMAVĚJŠÍ PROJEKTY A AKTIVITY MÍSTNÍCH AKČNÍCH SKUPIN V KRÁLOVÉHRADECKÉM KRAJI

2. 1. 2014

21. listopadu proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů soutěže

U příležitosti ukončení programovacího období 2008-2013 byla Krajským sdružením NS MAS ČR v Královéhradeckém kraji vyhlášena „Soutěž o nejzajímavější projekty a aktivity MAS“. Cílem této soutěže byla propagace Místních akčních skupin mezi nejširší veřejnost. Přihlášené projekty budou zároveň studnicí námětů pro publikaci „Reportáže z míst, kde už MASky pomohly“. Místní akční skupiny Královéhradeckého kraje mohly své projekty a aktivity přihlásit do následujících soutěžních kategorií: Nejzajímavější projekt MAS – Zemědělec, Podnikatel, Obec, Nezisková organizace, Projekt spolupráce, Propagační nebo společenská akce, Publikační aktivita MAS, Zpravodaj MAS a nejzajímavější aktivita spolupráce partnerů MAS. Přihlášené projekty byly hodnoceny pětičlennou komisí ve složení: Ing. Kateřina Korejtková – VN KONZULT Lázně Bohdaneč, Ing. Aleš Sobel - RO SZIF Hradec Králové, Mgr. Lucie Feuchter - Krajský úřad Královéhradeckého kraje, Mgr. Michael Otta – vedoucí odboru regionálního rozvoje a evropských projektů Libereckého kraje, RNDr. Zita Kučerová – vedoucí oddělení rozvoje Centrum evropského projektování a.s.

Slavnostní vyhlášení proběhlo 21. listopadu 2013 v Hostinci U Hubálků v Kostelecké Lhotě. Za účasti Ing. Aleše Sobela z RO SZIF Hradec Králové byli z celkového počtu 64 přihlášených projektů vyhlášeni tito vítězové jednotlivých kategorií:

Zemědělec: Ubytování - Roubený dům EKOFARMA, Chlumec nad Cidlinou – Společná CIDLINA, o.s.

Podnikatel: Pohádková cesta (park zámku v Chlumci nad Cidlinou) – Společná CIDLINA, o.s.

Obec: Vyskeř 2010 – výlety za vodou – Obecně prospěšná společnost pro Český Ráj

Neziskové organizace: Muzeum – památka místního významu Vodárenská věž Týniště nad Orlicí – NAD ORLICÍ, o.p.s.

Projekt spolupráce: Orlické hory pro všechny – Místní akční skupina POHODA venkova, NAD ORLICÍ, o.p.s. a Místní akční skupina ORLICKO

Propagační akce MAS: Olympiáda pro starší a dříve narozené – Místní akční skupina Království - Jestřebí hory, o.p.s.

Publikace: „Dědictví našich předků“ publikace, cestoknížka pro děti a kvarteto – Společná CIDLINA, o.s., Hradecký venkov o.p.s., Podchlumí o.s. a Zálabí, místní akční skupina

Zpravodaj: Venkovský občasník vždy plný pohody – Místní akční skupina POHODA venkova

Aktivita MAS: Včely a med – Hradecký venkov o.p.s.

Nejen projekty nominované do této soutěže, ale i všechny ostatní, zrealizované v Královéhradeckém kraji, jsou velkým přínosem pro jeho obnovu, stabilitu a budoucí rozvoj. Program LEADER v současnosti realizuje v kraji 13 MAS a další dvě se spolu s nimi chystají na období do roku 2020: Místní akční skupina Krkonoše, o.s.; Místní akční skupina POHODA venkova; Obecně prospěšná společnost pro Český Ráj; Místní akční skupina Mezi Úpou a Metují; Místní akční skupina Království - Jestřebí hory, o.p.s.; MAS Brána do Českého ráje, o.s.; NAD ORLICÍ, o.p.s.; Hradecký venkov o.p.s.; Otevřené zahrady Jičínska; Podchlumí o.s.; Společná CIDLINA, o.s.; Sdružení SPLAV, o.s.; Místní akční skupina Broumovsko+; MAS Královédvorsko, o. s.; MAS Stolové hory, o.s.

Jana Bitnerová a Zděnka Hovorková za organizátory