Krizové řízení

Aktuální informace

23.3.2016

Na setkání se řešily starosti celého kraje

Tradiční setkání krajského vedení se starosty a starostkami Královéhradeckého kraje hostilo včera kongresové centrum Aldis v Hradci Králové. Po úvodním vystoupení členů rady a pozvaných hostů byl dostatečný prostor věnován individuálním konzultacím. Zástupci obcí se mohli u diskusních stolků obracet přímo na jednotlivé radní, pracovníky Krajského úřadu a dalších organizací i představitele státní správy.

28.1.2016

Příprava občanů k obraně státu také do školních osnov

V roce 2015 byla do škol distribuována příručka „Příprava občanů k obraně státu“, která obsahuje základní informace o principech obrany státu a povinnostech, které občanům České republiky ve vztahu k obraně vyplývají. Příručka je určena učitelům základních škol, kteří by měli žáky seznámit s principy obrany státu a formovat jejich postoje k této otázce.

15.1.2016

Kraje a obce podepsaly memorandum se zástupci bezpečnostních složek. Zlepší se informovanost

Předseda Asociace krajů České republiky Michal Hašek a předseda Svazu měst a obcí České republiky František Lukl podepsali ve středu 13. ledna 2016 memorandum o spolupráci s ministrem vnitra Milanem Chovancem, policejním prezidentem Tomášem Tuhým a generálním ředitelem Hasičského záchranného sboru České republiky Drahoslavem Rybou. Dokument se týká spolupráce při vyrozumívání zástupců obcí a krajů při událostech ovlivňujících bezpečnostní situaci na území obce nebo kraje jako třeba útok aktivního střelce, bezpečnostní hrozby, či živelní katastrofy.

27.11.2015

Porada krizových pracovníků

Již podruhé v tomto roce, ve dnech 18. – 19. 11. 2015, se uskutečnila výjezdní porada pracovníků krizového řízení z celého Královéhradeckého kraje. Tentokrát v Účelovém zařízení Policie ČR Kounov.

13.10.2015

VIDEO: Záchranná služba má nové operační středisko

Záchranná služba v Královéhradeckém kraji otevřela nové operační středisko. Je to supermoderní pracoviště v hradecké městské části Plačice, kam se dovoláte vždy, když vytočíte linku tísňového volání. Průměrně 250 telefonátů denně a z toho 143 výjezdů. Podívejte se na reportáž.

12.10.2015

Hejtman otevřel nové operační středisko záchranářů a předal jim nové sanity

Nové operační středisko Zdravotnické záchranné služby v hradeckých Plačicích je v provozu od září, svého slavnostního otevření se dočkalo dnes dopoledne. Zařízení, které sídlí v areálu Hasičského záchranného sboru v ulici Na Bláhovce, při té příležitosti navštívil hejtman Lubomír Franc a do užívání předal záchranářům nové sanitní vozy.

21.9.2015

VIDEO: Královéhradecký kraj zažil třídenní blackout, tentokrát jen cvičně

V celém Královéhradeckém kraji nejde elektrický proud. Totální blackout vyřadil na tři dny z provozu všechny rozvodny v regionu. Lidé jsou bez proudu, nefungují obchody, čerpací stanice a dokonce ani mobilní telefony. Přesně takový námět mělo velké taktické cvičení „Region after Dark 2015“, do kterého byly zapojeny nejen složky IZS orgány krizového řízení kraje. Cvičily i všechny obce s rozšířenou působností a více jak 150 dalších subjektů z celého kraje.

7.8.2015

Období zvýšeného nebezpečí vzniku požáru platí pro celý kraj. Za porušení zákazu hrozí sankce

Zákaz rozdělávání nebo udržování otevřeného ohně, zákaz kouření, odhazování hořících nebo doutnajících předmětů, a to v lesních porostech a jejich bezprostředním okolí, na suché trávě nebo na polích. O tom hovoří Rozhodnutí o vyhlášení období mimořádných klimatických podmínek, které vydal hejtman Lubomír Franc vzhledem k přetrvávajícímu suchu a nepříznivým meteorologickým předpovědím.

25.6.2015

Veterinární cvičení „Nákaza 2015“

24. června 2015 proběhl na území vojenského újezdu Libavá ukázkový den pro účastníky cvičení „Nákaza 2015“. Jednalo se o součinnostní veterinární cvičení Ústřední veterinární správy SVS ČR, Vojenské veterinární služby AČR – Ústředního vojenského veterinárního ústavu Hlučín a Ministerstva zemědělství.