Krizové řízení

Aktuální informace

15.1.2016

Kraje a obce podepsaly memorandum se zástupci bezpečnostních složek. Zlepší se informovanost

Předseda Asociace krajů České republiky Michal Hašek a předseda Svazu měst a obcí České republiky František Lukl podepsali ve středu 13. ledna 2016 memorandum o spolupráci s ministrem vnitra Milanem Chovancem, policejním prezidentem Tomášem Tuhým a generálním ředitelem Hasičského záchranného sboru České republiky Drahoslavem Rybou. Dokument se týká spolupráce při vyrozumívání zástupců obcí a krajů při událostech ovlivňujících bezpečnostní situaci na území obce nebo kraje jako třeba útok aktivního střelce, bezpečnostní hrozby, či živelní katastrofy.

27.11.2015

Porada krizových pracovníků

Již podruhé v tomto roce, ve dnech 18. – 19. 11. 2015, se uskutečnila výjezdní porada pracovníků krizového řízení z celého Královéhradeckého kraje. Tentokrát v Účelovém zařízení Policie ČR Kounov.

13.10.2015

VIDEO: Záchranná služba má nové operační středisko

Záchranná služba v Královéhradeckém kraji otevřela nové operační středisko. Je to supermoderní pracoviště v hradecké městské části Plačice, kam se dovoláte vždy, když vytočíte linku tísňového volání. Průměrně 250 telefonátů denně a z toho 143 výjezdů. Podívejte se na reportáž.

12.10.2015

Hejtman otevřel nové operační středisko záchranářů a předal jim nové sanity

Nové operační středisko Zdravotnické záchranné služby v hradeckých Plačicích je v provozu od září, svého slavnostního otevření se dočkalo dnes dopoledne. Zařízení, které sídlí v areálu Hasičského záchranného sboru v ulici Na Bláhovce, při té příležitosti navštívil hejtman Lubomír Franc a do užívání předal záchranářům nové sanitní vozy.

21.9.2015

VIDEO: Královéhradecký kraj zažil třídenní blackout, tentokrát jen cvičně

V celém Královéhradeckém kraji nejde elektrický proud. Totální blackout vyřadil na tři dny z provozu všechny rozvodny v regionu. Lidé jsou bez proudu, nefungují obchody, čerpací stanice a dokonce ani mobilní telefony. Přesně takový námět mělo velké taktické cvičení „Region after Dark 2015“, do kterého byly zapojeny nejen složky IZS orgány krizového řízení kraje. Cvičily i všechny obce s rozšířenou působností a více jak 150 dalších subjektů z celého kraje.

7.8.2015

Období zvýšeného nebezpečí vzniku požáru platí pro celý kraj. Za porušení zákazu hrozí sankce

Zákaz rozdělávání nebo udržování otevřeného ohně, zákaz kouření, odhazování hořících nebo doutnajících předmětů, a to v lesních porostech a jejich bezprostředním okolí, na suché trávě nebo na polích. O tom hovoří Rozhodnutí o vyhlášení období mimořádných klimatických podmínek, které vydal hejtman Lubomír Franc vzhledem k přetrvávajícímu suchu a nepříznivým meteorologickým předpovědím.

25.6.2015

Veterinární cvičení „Nákaza 2015“

24. června 2015 proběhl na území vojenského újezdu Libavá ukázkový den pro účastníky cvičení „Nákaza 2015“. Jednalo se o součinnostní veterinární cvičení Ústřední veterinární správy SVS ČR, Vojenské veterinární služby AČR – Ústředního vojenského veterinárního ústavu Hlučín a Ministerstva zemědělství.

28.5.2015

Ukázka uložení a výdeje pohotovostních zásob

- pro pracovníky zajišťující oblast hospodářských opatření pro krizové stavy a krizového řízení krajského úřadu a obcí s rozšířenou působností, starosty a tajemníky, proběhla 27. května 2015 na středisku Stavební obnovy železnic, a.s. Sázava u Žďáru nad Sázavou.

28.5.2015

Pracovní jednání krizového štábu Královéhradeckého kraje

Z pokynu hejtmana Královéhradeckého kraje Bc. Lubomíra France bylo na 26. května 2015 svoláno pracovní jednání krizového štábu Královéhradeckého kraje. Všichni členové štábu obdrželi kromě jmenovacích dekretů přehled spojení, rozpis zasedacích místností pracovních skupin pro případ jednání po vyhlášení krizového stavu a další materiály nezbytně nutné pro jejich činnost.