Královéhradecký kraj

Úvodní stránkaKrajský úřadCestovní ruch

Cestovní ruch

5. 10. 2016

VIII. ročník konference na podporu regionálního cestovního ruchu Královéhradeckého kraje - Turistika a životní prostředí kraje

Konference je určena pro zástupce měst a obcí, pracovníky informačních turistických center, muzeí, chráněných krajinných oblastí a neziskových organizací. Záštitu nad konferencí převzal hejtman Královéhradeckého kraje.

Publikoval: Jan Špelda

Celý článek

20. 7. 2016

Královéhradecký kraj navštívili novináři ze Slovenska

Delegaci tří slovenských novinářů a jedné zástupkyně slovenské cestovní kanceláře hostil Královéhradecký kraj v rámci press tripu zaměřeného na Labskou stezku.

Publikoval: Jan Špelda

Celý článek

20. 7. 2016

Do našeho kraje zavítali polští novináři

Na neděli 19. června 2016 připravil Královéhradecký kraj zajímavý program pro polské novináře v rámci třídenního presstripu, který se nesl v duchu tématu „Jak chutnají Východní Čechy“.

Publikoval: Jan Špelda

Celý článek

10. 5. 2016

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ HOSTIL PRESS – TRIP DÁNSKÝCH NOVINÁŘŮ

Stále více turistů ze Skandinávie zaznamenává za poslední dobu Královéhradecký kraj. Podle statistik se například návštěvníci ze severského Dánska vyšplhali až na pátou příčku v zahraničním příjezdovém cestovním ruchu. Předběhli je pouze blízcí sousedé ze Slovenska, Německa a Polska a také věční turisté s karavany, Holanďané.

Publikoval: Jan Špelda

Celý článek

21. 3. 2016

VELETRH INFOTOUR A CYKLOTURISTIKA 2016

Pardubický a Královéhradecký kraj se představil společně na veletrhu cestovního ruchu INFOTOUR A CYKLOTURISTIKA 2016 ve společné expozici nazvané VÝCHODNÍ ČECHY

Publikoval: Jan Špelda

Celý článek

4. 3. 2016

„Studie rozvoje kongresové a incentivní turistiky v Královéhradeckém kraji“ – výzva k podání nabídek.

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s.r.o. (HKVS) vyhlásila poptávku na zpracování „Studie rozvoje kongresové a incentivní turistiky v Královéhradeckém kraji“.

Publikoval: Jan Špelda

Celý článek

19. 1. 2016

Královéhradecký kraj se prezentoval na veletrhu v Brně

Ve dnech 14. - 17. 1. 2016 se na brněnském výstavišti konal veletrh cestovního ruchu GO - REGIONTOUR. Královéhradecký kraj tentokrát spojil síly s Pardubickým krajem a prezentuje turistickou nabídku pod značkou Východní Čechy.

Publikoval: Jan Špelda

Celý článek

19. 1. 2016

Pro rozvoj území jsou prvořadé kvalitní silnice

Ještě donedávna byl stav zdejších komunikací II. a III. třídy v žalostném stavu, v některých úsecích byly povrchy vozovek nebezpečné až kritické. Krkonoše - svazek měst a obcí v té souvislosti v rámci regionálního rozvoje oblasti vyvíjí mj. zájem o péči o infrastrukturu. A tak se situace změnila.

Publikoval: Jan Špelda

Celý článek

12. 11. 2015

Proběhlo setkání informačních center

Dne 4. 11. 2015 proběhlo setkání Informačních center Královéhradeckého a Pardubického kraje. Jednání se konalo v nově zrekonstruovaném Broumovském klášteře.

Publikoval: Jan Špelda

Celý článek

10. 11. 2015

Vyhlášena výzva MMR – Cestování dostupné všem

MMR vyhlásilo výzvu v rámci podprogramu Cestování dostupné všem. Výzva je určena pro podnikatelské subjekty a obce (vyjma statutárních měst) pro projekty z oblasti cestovního ruchu. Dotace ze státního rozpočtu může dosáhnout max. výše 50% celkových uznatelných výdajů akce a je poskytována v režimu de minimis. Termín ukončení příjmu žádostí je stanoven na 15. ledna 2016.

Publikoval: Jan Špelda

Celý článek