U nás v kraji - videoreportáže

27.5.2015

Nové CT v náchodské nemocnici

V Oblastní nemocnici Náchod začal pacientům sloužit nový počítačový tomograf (CT). Nový přístroj nahradil stávající CT, který byl v provozu téměř deset let a přestal vyhovovat současným požadavkům na vyšetření. Výhodou nového přístroje je jak přesnější a rychlejší zobrazení vyšetřovaných orgánů, tak i co nejmenší dávka záření pro pacienty během vyšetření. Podívejte se na naši reportáž.

21.5.2015

Rally a Helicopter show 2015

V sobotu 16. května se královéhradecké letiště zaplnilo nejen závodními auty a luxusními vozy, ale také záchranářskými, vojenskými i civilními vrtulníky. Akce Rally Show a Helicopter Show se konaly za podpory Královéhradeckého kraje. Nabitý celodenní program odstartovalo úvodní slovo náměstka hejtmana a radního pro oblast dopravy Karla Janečka.

21.5.2015

Nová cisterna v Pecce

Jeden milion korun přispěl Královéhradecký kraj hasičům v Pecce na Jičínsku na nákup nové hasičské cisterny. Je to Tatra T815. Podívejte se na reportáž ze slavnostní uvedení automobilu do provozu.

15.5.2015

50 let Domova U Biřičky

Už 50 let existence slaví hradecký Domov U Biřičky. V rámci jubilea vedení domova připravilo bohatý program a mimo jiné i oslavu s názvem Den stromu, kdy byl v zahradě areálu vysazen nový strom ambroň. Slavilo se ale i řadou kulturních vystoupení nebo třeba výstavou historických fotografií. Podívejte se na reportáž.

14.5.2015

Dvoukolejka HK - PCE

V plném proudu jsou práce na modernizaci trati Hradec Králové – Pardubice. Významnou dopravní stavbu dnes v doprovodu oblastního ředitele SŽDC navštívil náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Karel Janeček, který je odpovědný právě za oblast dopravy.

12.5.2015

Cvičný požár U Biřičky

V hradeckém Domově U Biřičky dnes odpoledne cvičně hořelo. Všechny složky IZS, tedy Hasičský záchranný sbor, Policie ČR, Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje, ale i Městská policie Hradec Králové měly za úkol natrénovat evakuaci ležících a sedících osob. Osmdesátku evakuovaných klientů domova hráli figuranti – studenti hradeckých středních škol. Na celém cvičení se podílelo asi 65 záchranářů.

11.5.2015

Nové vlakové vozy

Zatím ve zkušebním provozu začínají na krajské železnici jezdit motorové vozy Českých drah Regio Shuttle, jejichž nasazení Královéhradecký kraj dlouhodobě požadoval. Po zaškolení personálu poputují do Královéhradeckého kraje celkem 4 vozy, se kterými se cestující od června setkají především na tratích Častolovice – Rychnov nad Kněžnou - Solnice, Týniště nad Orlicí – Doudleby nad Orlicí a Týniště nad Orlicí – Náchod. V naší reportáži můžete absolvovat ukázkovou jízdu, které se v minulém týdnu zúčastnil i náměstek hejtmana a radní pro dopravu Karel Janeček.

11.5.2015

Den kraje 2015

Již tradičně se 8. květen slaví v sídle Krajského úřadu na Pivovarském náměstí v Hradci Králové jako Den kraje. Ani při letošním kulatém výročí konce druhé světové války tomu nebylo jinak. Oceněni nebyli jen příslušníci složek Integrovaného záchranného systému. Pamětní medaili hejtmana převzaly z jeho rukou vynikající osobnosti z nejrůznějších sfér veřejného života.

30.4.2015

600. výročí upálení Mistra J. Husa

Šestisté výročí upálení Mistra Jana Husa si letos připomene celá Evropa. Největší vzpomínkové akce se chystají přímo v německé Kostnici, během kterých bude také slavnostně odhalena socha z dílny Střední průmyslové školy kamenické a sochařské v Hořicích. Jak taková socha vzniká? Podívejte se na reportáž.

27.4.2015

Investice do silnic

Rekordních 730 milionů korun investuje v roce 2015 Královéhradecký kraj do oprav silnic. A nejen silnic, ale také mostů, mostků nebo nebo na zajištění svahů. Podívejte se na reportáž.