Aktuální informace z oblasti dopravy

Veřejná doprava

Veřejná doprava v Královéhradeckém kraji je zajišťována veřejnou drážní osobní dopravou a veřejnou linkovou autobusovou dopravou. V Královéhradeckém kraji jsou taktéž provozovány některé sezónní cyklobusové a skibusové linky. Cyklobusové linky jsou zajištovány v regionech Branka, Český ráj, Orlické hory a Krkonoše. Více informací o veřejné dopravě, její kategorizaci najdete v článku: Veřejná doprava v Královéhradeckém kraji.

4.12.2019

Změny v železničních jízdních řádech od 15.12.2019

V neděli 15. prosince 2019 začne na železnici platit nový jízdní řád. Mezi nejvýznamnější změny, které ovlivní cestující v Královéhradeckém kraji, patří přímý spěšný vlak z Broumova do Hradce Králové, navýšení počtu spěšných vlaků mezi Náchodem a Chocní a v neposlední řadě rozšíření turistického provozu na trati 043 Trutnov – Královec – Sędzisław.

9.9.2019

Do Krkonoš opět s Krakonošem

V jízdním řádu 2020 zamíří z Prahy do Trutnova rychlíky se staronovým názvem Krakonoš. Spoje nabízejí moderní vozy s klimatizací, elektrickými zásuvkami pro napájení přenosné elektroniky a zaváděna je do nich Wi-Fi pro snadné připojení k internetu.

6.9.2019

Posílení dopravy na Vinobraní Kuks 14.9.2019

Vinobraní na Kuksu, které se letos uskuteční v sobotu 14. září, navštěvují tisíce lidí. Královéhradecký kraj jim nabízí možnost dostat se na místo pohodlně veřejnou dopravou. Posílí spoje a přidá i mimořádné přímé spojení.

26.8.2019

Změny v autobusových jízdních řádech od 1.9.2019

První zářijovou neděli vstoupí v platnost změny jízdních řádů. Co Vám změny přinesou, se můžete dozvědět níže, kde popisujeme nejvýznamnější změny v autobusové dopravě v Královéhradeckém kraji.