Královéhradecký kraj

Úvodní stránkaKrajský úřadSociální oblastSociální službySociální služby zřizované krajem

Domov pro seniory Pilníkov

Poslední aktualizace: 6. 5. 2016

Domov pro seniory je pobytovou sociální službou, která poskytuje pomoc a podporu seniorům, kteří z důvodu věku a zdravotního stavu potřebují péči, jež jim nemůže být zajištěna členy rodiny ani dostupnými terénními sociálními službami.

Domov pro seniory poskytuje pobytové služby seniorům od 60 let věku se sníženou soběstačností zejména z důvodu věku. Pomoc je vždy poskytována dle individuálních potřeb klienta.

Přijímáme klienty z celého Královéhradeckého kraje, případně prokázanou vazbou na tento kraj.

V třípodlažní budově, která prošla četnými stavebními úpravami je klientům poskytováno ubytování převážně v  dvoulůžkových a třílůžkových pokojích vybavených umyvadlem, 2 pokoje mají vlastní toaletu a sprchu. Sociální zařízení jsou společná na patrech. Celková kapacita zařízení je 42 lůžek.

Domov má vlastní kuchyň a prádelnu. V kuchyni je připravována celodenní strava, včetně diet. Prádelenský provoz zajišťuje klientům nejen praní, ale i drobné opravy a úpravy prádla.

Odborná ošetřovatelská péče je poskytována nepřetržitě 24 hodin denně registrovanými všeobecnými sestrami a pracovníky v sociálních službách. Praktický lékař dochází do zařízení 1x týdně, v případě potřeby i častěji, pravidelně pak také psychiatr. Další odborná vyšetření jsou realizována ve zdravotnických zařízeních a specializovaných ambulancích a poradnách.

O volnočasové aktivity klientů v zařízení i mimo něj se starají 2 aktivizační pracovnice.

Registrovaná sociální služba:

Domovy pro seniory dle § 49 zákona č. 108/2006 Sb.

Kontakt:

Domov pro seniory Pilníkov
Trutnovská 176, 542 42 Pilníkov

Telefon: 499 829 111
Email: info@dpspilnikov.cz
Webové stránky: www.dpspilnikov.cz
ID datové schránky: btakh3q

Registr poskytovatelů sociálních služeb:

http://iregistr.mpsv.cz/socreg/detail_poskytovatele.do?706f=fa733e2dda23c02f&SUBSESSION_ID=1238567338562_5

 

Autor: Karel Vacek