ČESKÝ DEN V KRAKOVĚ

15. 9. 2008

V neděli 24. sprna 2008 se konal na krakovském náměstí Český den.

Český den v polském Krakově - den lidové tvořivosti a prezentace turistických možností České republiky proběhl v neděli 24. srpna 2008 v rámci XXXII. ročníku Mezinárodního festivalu lidových umění a řemesel na Hlavním náměstí (Rynku Głównym) v Krakově.

Tato prezentační akce byla zaměřena na oblast turistické nabídky a gastronomie spolu s lidovými řemesly a lidovým uměním. Po celou dobu prezentace probíhala řada doprovodných akcí na náměstí  hlavním pódiu - vystoupení souborů, předvádění lidových řemesel, ochutnávky typických výrobků krajů ČR atd.

Úspěch všech předešlých ročníků nás utvrdil o zájmu polské strany o Českou republiku. Vzhledem k uvedenému termínu ve vrcholu turistické sezóny ani tento ročník nezklamal a potvrdil předpoklad velké návštěvnosti nejen z Polska, ale i ze zahraničí.

Hlavním organizátorem byla Česko-polská obchodní komora Ostrava, spoluorganizátory CzechTourism, Czech Trade a České centrum v Polsku. Záštitu převzalo Velvyslanectví České republiky ve Varšavě.

Královéhradecký kraj zajišťoval prezentaci ve stánku s propagačními materiály kraje, dále vystoupení hudebního uskupení Zakoplaho band na hlavním pódiu, ukázku řemeslné výroby - kováři ze Střední školy řemeslné v Jaroměři, ukázku paličkování a výroby kraslic a ukázku zdobení perníčků.

(kliknutím zvětšit)