Odpověď na žádost o informace doručenou dne 24.04.2017 a upřesněnou sdělením doručeným dne 26.04.2017

17. 5. 2017 Autor: Miroslava Hlavová

Krajský úřad Královéhradeckého kraje

Váš dopis ze dne | Vaše značka (č. j.) Naše značka (č. j.) Hradec Králové
24.04.2017 a 26.04.2017 KUKHK-IZ-51/OP/2017 05.05.2017

Odbor | oddělení Vyřizuje | linka | e-mail
Organizační a právní |  |Stížností a dozoru obcí | Miroslava Hlavová | 472|  mhlavova@kr-kralovehradecky.cz

Počet listů: 1
Počet příloh: 0 / listů: 0
Počet svazků: 0
Sp. znak, sk. režim: 84.1, S/5

Vážený pane,

dne 24.04.2017 obdržel Krajský úřad Královéhradeckého kraje se sídlem v Hradci Králové (dále jen „krajský úřad“ nebo „povinný subjekt“) Vaši žádost dle zákona číslo 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „InfZ“), ve které se obracíte na krajský úřad s požadavky na zodpovězení následujících otázek a zaslání jednotlivých informací, cit.:

„Jaký plat byl vyplacen každému členovi z vedení společnosti Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje v letech 2015, 2016, 2016. Pozn. jde mi o ředitele a jeho náměstky (respektive jeho zástupce). Prosím o zaslání jejich jména a výše platu za daný rok.

Jaká odměna byla vyplacena každému členovi z vedení společnosti Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje v letech 2015, 2016, 2016. Pozn. jde mi o ředitele a jeho náměstky (respektive jeho zástupce). Prosím o zaslání jejich jména a výše odměny za daný rok.

Na jaké výhody měli ředitel a jeho náměstci nárok v letech 2015, 2016, 2017 (například auto – jaký typ, mobilní telefon – jaký typ, a další)? Prosím o zaslání jejich jména a seznamu výhod.“

Povinný subjekt zaevidoval Vaši žádost pod čj. KUKHK-IZ-51/OP/2017, posoudil ji a konstatoval, že se jedná o žádost o informace ve smyslu InfZ a obsahuje potřebné náležitosti dle ustanovení § 14 InfZ.

Dne 26.04.2017 obdržel povinný subjekt Vaše upřesnění žádosti ve smyslu, že požadujete informace o platech a odměnách za každý rok zvlášť, tedy za rok 2015, 2016, 2017.

O předání požadovaných informací byl požádán věcně příslušný odbor zdravotnictví krajského úřadu, který k vašemu požadavku uvedl následující.

Dle informací, které má odbor zdravotnictví krajského úřadu k dispozici, nefiguruje v organizační struktuře společnosti Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje a.s. pozice „ředitel“, popř. „náměstek ředitele“ či „zástupce ředitele“. Úkony, které tradičně vykonává osoba na uvedených pozicích, jsou vykonávány, dle informací odboru zdravotnictví krajského úřadu, předsedou, resp. místopředsedou představenstva společnosti. V souladu se stanovami společnosti Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje a.s. jsou členové představenstva společnosti voleni dozorčí radou společnosti, přičemž dozorčí rada je zároveň orgánem, který schvaluje smlouvy o výkonu funkce členů představenstva, včetně určení výše měsíční odměny či jakéhokoli jiného finančního plnění ve prospěch členů představenstva. Stejně tak je dozorčí rada společnosti kompetentním orgánem, který schvaluje tzv. benefity spojené s výkonem funkce (v žádosti označeno jako „výhody“).

S ohledem na výše uvedené tak nezbývá než konstatovat, že o plněních, k nimž se vztahuje Vaše žádost o poskytnutí informace, rozhoduje orgán společnosti Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje a.s. a jedná se o interní záležitost této společnosti. Krajský úřad tak požadovanými informacemi nedisponuje a odkazuje Vás proto přímo na společnost Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje a.s.

Toto sdělení zasíláme na Vámi v žádosti uvedenou emailovou adresu.

„otisk razítka“

Ing. Miroslav Vrba, MPA
vedoucí odboru organizačního a právního

(dokument je elektronicky podepsán)