Odpověď na žádost o informace doručenou dne 13.06.2023

4. 7. 2023 Autor: Alena Koukalová

Nabídky práce na pozici vedoucí oddělení

Krajský úřad Královéhradeckého kraje

VÁŠ DOPIS ZN.: neuveden
ZE DNE: doručeno dne 13.06.2023
NAŠE ZNAČKA (sp. zn.): KUKHK-IZ-48/MSZ/2023
VYŘIZUJE: Mgr. Alena Koukalová
ODBOR: majetkosprávní a krajský živnostenský úřad
ODDĚLENÍ: stížností a dozoru obcí
MOBIL: 606 783 015
E-MAIL: akoukalova@kr-kralovehradecky.cz
DATUM: 20.06.2023

Počet listů: 2
Počet příloh: 0/ listů:0
Počet svazků: 0
Sp. znak, sk. režim: 84.1, S/5

Odpověď na žádost o informace doručenou dne 13.06.2023

Vážený pane doktore,

dne 13.06.2023 obdržel Krajský úřad Královéhradeckého kraje se sídlem v Hradci Králové (dále také krajský úřad nebo povinný subjekt) prostřednictvím datové schránky Vaši žádost dle zákona číslo 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů (dále jen InfZ), ve které žádáte o poskytnutí následujících informací (citace):

„1) Kolik a kdy bylo v letech 2017 – 31.1.2022 u Vašeho úřadu vypsáno nabídek práce na pozici:

- vedoucího oddělení hospodářské správy,

- vedoucího oddělení majetkové,

- vedoucího oddělení územního plánování,

- vedoucího oddělení stavebního řádu,

- vedoucího oddělení přípravy a realizace staveb,

(bez ohledu na to, zda byl daný post nakonec skutečně obsazen)?

2) Jaký byl vždy pro danou nabídku práce na pozici výše uvedených vedoucí oddělení stanoven předpokládaný termín nástupu do práce a do jaké platové třídy byl daný nastupující vedoucí oddělení u Vašeho úřadu zařazen, případně do jaké platové třídy by byl býval úspěšný uchazeč o konkrétní pozici vedoucího oddělení zařazen (nebylo-li žádného takového)?“

Povinný subjekt zaevidoval Vaši žádost pod spisovou značku KUKHK-IZ-48/MSZ/2023, posoudil ji a konstatoval, že se jedná o žádost o informace ve smyslu InfZ, která obsahuje potřebné náležitosti dle ustanovení § 14 InfZ.

O předání požadovaných informací byl požádán věcně příslušný odbor kancelář ředitele krajského úřadu, oddělení personální (vizte organizační strukturu krajského úřadu http://www.kr-kralovehradecky.cz/cz/krajsky-urad/organizacni-struktura/organizacni-struktura-krajskeho-uradu-kralovehradeckeho-kraje-147/).

Odbor kancelář ředitele krajského úřadu, oddělení personální k žádosti uvedl následující.

K bodu 1)

V letech 2017 – 31. 01. 2022 byla vypsána pouze jedna nabídka, a to na pozici:

• vedoucí oddělení stavebního řádu

K bodu 2)

Předpokládaný termín nástupu na uvedenou pozici byl v oznámení o výběrovém řízení uveden 01.04.2020, popř. dle dohody (úspěšný uchazeč byl jmenován s účinností od 01.05. 2020). Zařazení na uvedenou pozici bylo do 13. platové třídy.

Informace Vám zasíláme dle Vašeho požadavku elektronicky na Vámi uvedenou adresu.

Mgr. Alena Koukalová
vedoucí oddělení stížností a dozoru obcí