Odpověď na žádost o informace doručenou dne 12.01.2023

17. 2. 2023 Autor: Vladimír Kučera

e-mailové kontakty měst a obcí Královéhradeckého kraje

Krajský úřad Královéhradeckého kraje

VÁŠ DOPIS ZN.: neuvedeno
ZE DNE: doručeno dne 12.01.2023
NAŠE ZNAČKA (sp. zn.): KUKHK-IZ-5/MJP/2023

VYŘIZUJE: Mgr. Vladimír Kučera
ODBOR | ODDĚLENÍ: majetkoprávní | stížností a dozoru obcí
LINKA | MOBIL: 722 979 085
E-MAIL: vkucera@kr-kralovehradecky.cz

DATUM: 27.01.2023

Počet listů: 2
Počet příloh: 2 / listů: elektronicky
Počet svazků: 0
Sp. znak, sk. režim: 84.1, S/5

Odpověď nažádost o informace doručenou dne 12.01.2023

Vážená paní,

dne 12.01.2023 obdržel Krajský úřad Královéhradeckého kraje se sídlem v Hradci Králové (dále také krajský úřad nebo povinný subjekt) prostřednictvím e-podatelny Vaši žádost dle zákona číslo 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů (dále jen InfZ), ve které se domáháte poskytnutí následujících informací (citace):

„...zaslání e-mailových kontaktů všech měst a obcí Královéhradeckého kraje. Budu ráda za kontakty v tabulkové podobě s příponou xls.“

Povinný subjekt zaevidoval Vaši žádost pod spisovou značku KUKHK-IZ-5/MJP/2023, posoudil ji a konstatoval, že se jedná o žádost o informace ve smyslu InfZ, která obsahuje potřebné náležitosti dle ustanovení § 14 InfZ.

O předání požadovaných informací byl požádán věcně příslušný odbor kancelář ředitele krajského úřadu, oddělení informační centrum (vizte organizační strukturu krajského úřadu https://www.kr-kralovehradecky.cz/cz/krajsky-urad/organizacni-struktura/organizacni-struktura-krajskeho-uradu-kralovehradeckeho-kraje-147/).

Krajský úřad uvádí, že na webových stránkách zveřejňuje adresář obcí Královéhradeckého kraje https://www.kr-kralovehradecky.cz/cz/kraj-volene-organy/kralovehradecky-kraj/obce/adresar-obci-kraje-109/, ovšem vzhledem k tomu, že krajskému úřadu žádný právní předpis neukládá, aby adresář obcí vedl a aktualizoval, a adresář je udržován pouze na základě oznámení obcí, nemůže krajský úřad ručit za správnost, úplnost a aktuálnost poskytovaných informací. Adresář obcí je přílohou této odpovědi.

Krajský úřad pravidelně aktualizuje kontakty na představitele obcí, starosty, případně místostarosty a tajemníky. Adresář představitelů obcí je přílohou této odpovědi.

Informace Vám poskytujeme elektronicky v požadovaném formátu *.xls (List Microsoft Excelu 97-2003) a zasíláme na Vaši e-mailovou adresu.

Mgr. Alena Koukalová
vedoucí oddělení stížností a dozoru obcí