Odpověď na žádost o informace doručenou dne 09.05.2017

Váš dopis ze dne | Vaše značka (č. j.) Naše značka (č. j.) Hradec Králové
Neuvedeno KUKHK-IZ-55/OP/2017 16.05.2017

Odbor | oddělení Vyřizuje | linka | e-mail
Organizační a právní | Stížností a dozoru obcí   | Miroslava Hlavová|472 | mhlavova@kr-kralovehradecky.cz

Počet listů: 1
Počet příloh: 1 / listů: el.dok
Počet svazků: 0
Sp. znak, sk. režim: 84.1, S/5

Odpověď na žádost o informace doručenou dne 09.05.2017

Vážený pane,

dne 09.05.2017 obdržel Krajský úřad Královéhradeckého kraje se sídlem v Hradci Králové (dále jen „krajský úřad“ nebo „povinný subjekt“) prostřednictvím elektronické podatelny Vaši žádost dle zákona číslo 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „InfZ“), ve které požadujete „seznam starostů v obcích kraje v letech 2002 – 2005, 2006 – 2009 a 2010 – 2013. V každém z uvedených období postačí údaje za jeden z roků“.

Povinný subjekt zaevidoval Vaši žádost pod čj. KUKHK-IZ-55/OP/2017, posoudil ji a konstatoval, že se jedná o žádost o informace ve smyslu InfZ, která obsahuje všechny potřebné náležitosti dle ustanovení § 14 InfZ.

O předání požadovaných informací byl požádán odbor kancelář ředitele krajského úřadu, oddělení informační centrum, které má ovšem pouze k dispozici aktuální seznam obcí Královéhradeckého kraje s uvedením starosty, kontaktních údajů a adresy obce.

Jinými než výše uvedenými informacemi krajský úřad nedisponuje, a žádný právní předpis mu neukládá shromažďovat údaje o starostech obcí ve Vámi požadovaných letech. Seznam obcí a starostů je aktualizován na základě sdělení obdržených od jednotlivých obcí.

Toto sdělení včetně přílohy – seznamu obcí a jejich starostů Královéhradeckého kraje Vám zasíláme elektronicky na Vámi uvedenou e-mailovou adresu.

„otisk razítka“

Ing. Miroslav Vrba, MPA
vedoucí odboru organizačního a právního

(dopis je elektronicky podepsán)