Delegace z Úřadu zdravotnictví provincie Hunan a zástupci nemocnic Hunan navštívili Hradec Králové

3. 7. 2013 Autor: Kateřina Kupečková

Dne 28.6.2013 navštívila Hradec Králové zdravotnická delegace z čínské provincie Hunan.

Hlavním cílem zdravotnické delegace bylo seznámení se se zdravotnickým zařízením v Hradci Králové. Delegace v dopoledních hodinách navštívila Fakultní nemocnici Hradec Králové, s cílem možného navázání partnerství mezi Fakultní nemocnicí v HK a v provincii Hunan.

V odpoledních hodinách ředitel MUDr. Jiří Mašek představil fungování zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje, která je příspěvkovou organizací zřizovanou krajem, s jednotným řízením, metodikou a ekonomikou. Dále byla čínské delegaci umožněna prohlídka provozu letecké záchranné služby (LZS), která je nedílnou součástí státem garantované zdravotnické záchranné služby a funguje jako důležitý článek integrovaného záchranného systému ČR.