Návštěva zástupců Srbska v KK

5. 8. 2003

V budově Krajského úřadu Královéhradeckého kraje proběhla 5. 8. 2003 pracovní schůzka představitelů kraje a zástupců české komunity žijící v Srbsku, konkrétně s Romanem Grossmanem a Jozim Buzkem, místopředsedou České besedy v obci České Selo. Byl projednán návrh znění Deklarace o spolupráci mezi obcí Čermná nad Orlicí a obcemi České Selo a Kruščica, a to s případnou podporou Královéhradeckého kraje a měst Bela Crkva a Vršac s tím, že uvedená Deklarace by mohla být podepsaná během měsíce listopadu, a to nejspíše v Srbsku. Dále se jednalo například o pomoci ze strany kraje v oblasti zdravotnictví, školství a sportovních aktivit.

Zástupci Královéhradeckého kraje a Čermné nad Orlicí debatují se svými srbskými partnery.