Slovenská delegace na návštěvě v kraji

25. 4. 2006 Autor: Jana Szczurková

Ve dnech 18.-19. dubna 2006 navštívila náš kraj delegace z partnerského Banskobystrického kraje ve složení Ing. Robert Žiak, vedoucí odboru mezinárodních hospodářských vztahů, PhDr. Eva Chylová, vedoucí odboru kultury a kulturního dědictví, Mária Palúchová, ředitelka Středoslovenského osvětového střediska.

Delegace se v úterý 18. dubna setkala v rámci pracovní večeře s náměstkem hejtmana Miloslavem Plassem a se zástupci CEPu. Slovenskou stranu především zajímal způsob tvorby strategických dokumentů kraje, příprava Královéhradeckého kraje, respektive celého prostoru NUTS II na nové programovací období EU, přístupy kraje k získávání nových investorů atp.

Ve středu 19. dubna začalo pracovní jednání na krajském úřadě se zástupci oddělení pro zahraniční spolupráci – tématem jednání bylo např. stálé zastoupení obou krajů v Bruselu, konkrétní tipy na spolupráci a náplň odboru mezinárodní hospodářské spolupráce slovenského partnera.

Poté se slovenská delegace účastnila jednání Krajské koordinační skupiny, která se zabývá tvorbou strategie rozvoje kraje. Následně se delegace rozdělila do 2 pracovních skupin. Část se setkala s kolegy z oddělení strategického plánování kraje a s ředitelem Regionální hospodářské komory v Hradci Králové panem Ing. Juppou.

Druhá část delegace jednala se zástupci oddělení kultury, zejména o tématech internetizace knihoven a o grantovém systému tohoto oddělení. Dále navštívila Středisko amatérské kultury IMPULS, kde se zajímala především o způsob organizace Open Air scény v rámci Mezinárodního divadelního festivalu, který se koná v Hradci Králové.

V rámci oběda se kolegové ze Slovenska sešli s paní Julií Špalkovou, předsedkyní Obce Slováků v Hradci Králové, a vzájemně se informovali o své činnosti.

Obědem byla návštěva slovenské delegace zakončena.