Slovenská delegace na Královéhradeckých dožínkách 2011

14. 10. 2011 Autor: Kateřina Kupečková

Slovenská delegace z Bánskobystrického samosprávného kraje přijala pozvání na slavnost Dožínek.

Ve dnech 16.-17. září 2011 se v Královéhradeckém kraji slavily již tradiční Dožínky. Pozvání přijali zástupci ze slovenského partnerského regionu - Bánskobystrického samosprávného kraje. V pátek 16. září tak podpredseda BBSK Pavel Belko se svými kolegyněmi odbornou referentkou pro kulturu Danielou Belkovou a odbornou referentkou pro protokol Mgr. Martinou Strakovou v odpoledních hodinách v rámci kulturního programu navštívili zámek Opočno a oblast v blízkosti zámku.

V sobotu 17.9.2011 se v Šimkových sadech konaly Královéhradecké dožínky, v rámci kterých je pořádán Obcí Slováků již tradiční Den slovenské kultury. Den slovenské kultury na dožínkách slavnostně zahájili spolu s předsedkyní Obce Slováků Julkou Špalkovou i velvyslanec Slovenské republiky v ČR Peter Brňo, hejtman Královéhradeckého kraje a primátor města HK. Na velkém pódiu byl za účasti veřejnosti předán podpredsedou BBSK hejtmanovi KHK dožínkový věnec.