Návštěva delegace z Banskobystrického samosprávného kraje 17.-18.9.2010

22. 9. 2010 Autor: Kateřina Kupečková

Ve dnech 17. – 18. září 2010 navštívila Hradec Králové delegace z Banskobystrického samosprávného kraje.

Ve dnech 17. – 18. září 2010 navštívila Hradec Králové delegace z Banskobystrického samosprávného kraje – RNDR. Ladislav Topolský, podpředseda BBSK a Mgr. Lucia Miklešová, odborná referentka protokolu. Delegace navštívila Královéhradecký kraj v rámci oslav Dožínek. Dne 17. září 2010 se podpředseda setkal s hejtmanem Královéhradeckého kraje a hlavním tématem jednání byla spolupráce obou dvou krajů, vzhledem k tomu, že od konce roku 2009 se změnilo politické vedení BBSK. Projednávala se problematika obou krajů – doprava, rozpočet, zdravotnictví, školství atd. Představitelé obou krajů řešili návrhy na konkrétní formy spolupráce (výměna zkušeností, spolupráce v rámci Obci Slováků, spolupráce oddělení cestovního ruchu, školství a kultury). Po pracovním jednání se konala prohlídka města Hradec Králové a paroplavba po Labi.

Dne 18. září 2010 se banskobystrická delegace účastnila 7. ročníku Královéhradeckých krajských dožínek, proběhlo slavnostní vyhlášení a ocenění nejlepších krajských zemědělců, vyhlášení soutěže Potravinář roku a Regionální potravina. Podpředseda BBSK předal dožínkový věnec hejtmanovi KHK. Dále delegace navštívila Obec Slováků, kde si podpředseda s panem hejtmanem vyzkoušeli vaření halušek.