Dny české kultury v Banskobystrickém kraji

10. 10. 2006 Autor: Jana Szczurková

Ve dnech 4.- 6.října 2006 proběhl nultý ročník Dnů české kultury Královéhradeckého kraje v Banskobystrickém kraji. Kultura našeho regionu byla představena prostřednictvím divadelních představení, výstav, tanečních vystoupení, filmů a koncertů.

Ve dnech 4.-6.října 2006 proběhl nultý ročník Dnů české kultury Královéhradeckého kraje v Banskobystrickém kraji. Kultura našeho regionu byla představena prostřednictvím divadelních představení, výstav, tanečních vystoupení, filmů a koncertů.

V rámci této akce vystoupili například: Klicperovo divadlo Hradec Králové s představením „Prodaná nevěsta“, divadlo DNO s představením „Nepokojíčky“, folkové duo Miloš Dvořáček a Michal Dvořáček, tanečná skupina T-Bass Hradec Králové a tanečný klub Fresh dance Krupina.

Program, který vznikl ve spolupráci oddělení kultury a památkové péče Krajského úřadu Královéhradeckého kraje, Střediska amatérské kultury Impuls v Hradci Králové a Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti byl slovenskou stranou velmi kladně hodnocen.

Kulturně umělecký dialog, který byl tímto navázán, měl velmi kladnou odezvu hlavně mezi mladými lidmi a jazyková bariéra nebyla překážkou ani mezi dětmi v mateřské škole.

Na pracovním jednání, které se konalo dne 5. října 2006 v Bábkovém divadle na Rázcestí byla předběžně dohodnuta další spolupráce na úrovni obou krajů, kdy sudé ročníky Dnů české kultury budou probíhat v České republice a liché ročníky na Slovensku.

Setkání zástupců Královéhradeckého a Banskobystrického kraje