Návštěva hejtmana v regionu Sibiu

17. 10. 2003 Autor: Iva Skalská

Z návštěvy regionu Sibiu, který se nachází v centrální části Rumunska, se vrátila delegace Královéhradeckého kraje v čele s hejtmanem Pavlem Bradíkem. V rumunském regionu, který rozlohou i počtem obyvatel odpovídá zhruba našemu kraji, pobývala na pozvání tamní samosprávy.

Obě strany jednaly o možné spolupráci, která by se zpočátku odehrávala na poli kulturním a v oblasti cestovního ruchu. Konkrétně Královéhradecký kraj přislíbil věnovat rumunskému partnerovi část své prezentační expozice na veletrzích cestovního ruchu. Stejnou příležitost mají i ostatní partnerské regiony - polská Vratislav, francouzský Seine et Marne a Banskobystrický kraj.

Další možnost spolupráce se jeví v pomoci českým firmám našeho kraje, které by chtěly navázat obchodní vazby s Rumunskem.

Delegace KK spolu s rumunskými kolegy při posezení ve stylové restauraci.