Setkání pracovníků mezinárodních vztahů partnerských regionů Dolnoslezského vojvodství

16. 12. 2009 Autor: Kateřina Kupečková

Ve dnech od 10. do 12. prosince 2009 proběhlo ve Wroclawi setkání pracovníků mezinárodních vztahů partnerských regionů Dolnoslezského vojvodství, na němž se představil program „P4G Partnerstwo na dobre“ a plán aktivit na rok 2010.

Tradičního vánočního setkání pracovníků mezinárodních vztahů se účastnilo v roce 2009 asi 25 z různých regionů celé Evropy (Itálie, Francie, Velká Británie, Španělsko, Německo, Rakousko, ČR, Finsko, Norsko, Švédsko, Ukrajina…). Za Královéhradecký kraj se setkání účastnila Mgr. Michaela Kaplavková, z oddělení mezinárodních vztahů. Představen byl projekt P4G a také plánované akce Dolnoslezského vojvodství s mezinárodním významem v roce 2010. Liberecký, Pardubický kraj plánují pro rok 2010 pozvat na oficiální návštěvu maršálka Dolnoslezského vojvodství. Za náš kraj bylo prezentováno pozvání na Trinacionální grémium – předání předsednictví Pardubickému kraji, vzhledem k tomu, že v této iniciativě je zainteresováno i Dolnoslezské vojvodství. Dolnoslezské vojvodství bude zvát naše představitele na tradiční Dožínky v srpnu 2010. Příští rok bude Dolnoslezské vojvodství pořádat oslavy k výročí Marie Oranžské a náš kraj vyslovil podporu těmto oslavám.