Setkání partnerů Dolnoslezského vojvodství

7. 1. 2008 Autor: Michaela Flídrová

Ve dnech 10-11. prosince 2007 se konalo setkání partnerů Dolnoslezského vojvodství v polské Wroclavi.

Na pozvání polského partnera se akce zúčastnili nejen zástupci Královéhradeckého kraje, ale také zástupci Dolního Saska, Emilia Romagna nebo švédského regionu Vastmanland.

Při jednání byla zvláštní pozornost věnována projektům z programu Meziregionální spolupráce INTERREG IVC. Polská strana ale také představila své plány ohledně Eura 2012, které bude pořádat společně s Ukrajinou. V Polsku se utkání budou konat ve Varšavě, Gdaňsku, Wroclavi a Poznani. V souvislosti s konáním fotbalového šampionátu lze také v našem kraji očekávat zvýšenou dopravu.

V rámci setkání byl s polskou stranou projednán plán spolupráce na rok 2008. Jednání byla zakončena slavnostní štědrovečerní večeří s polskými tradičními pokrmy v budově Etnografického muzea.