Setkání partnerských regionů Dolnoslezského vojvodství

14. 12. 2005 Autor: Jana Szczurková

Dne 12. prosince 2005 proběhlo v Dolnoslezském vojvodství setkání všech partnerských regionů tohoto vojvodství, včetně zástupců Královéhradeckého kraje - Šárka Karlová a Jana Szczurková z oddělení vnějších vztahů a zahraniční spolupráce.

Společného jednání se účastnili zástupci např. švédského regionu Vastmanland, francouzského Alsaska, rakouského Štýrska, německého Brandenburgu, Saska, Dolního Saska, italského regionu Emilia Romagna, ale i leningradské oblasti či britského West Midlands.

Během dopoledne se všichni zástupci partnerských regionů sešli s maršálkem Dolnoslezského vojvodství panem Pawlem Wroblewskim.

Poté se pokračovalo v jednání u „kulatých stolů“ – všichni přítomní se rozdělili do několika skupin a diskutovali nejen o dosavadní spolupráci, ale nastínili i možnosti další spolupráce s novými regiony.

Po krátké prohlídce města se všichni účastníci setkání sešli u tradiční polské štědrovečerní večeře, po které následovala neformální diskuse, při níž se podrobně rozebíraly možnosti další spolupráce, mj. zájem o spolupráci s českým regionem projevily zástupkyně francouzského Alsaska.