Návštěva vícemaršálky Opolského vojvodství v Královéhradeckém kraji

14. 10. 2011 Autor: Kateřina Kupečková

Ve dnech 11.-12.10.2011 navštívila vícemaršálka Opolského vojvodství Královéhradecký kraj

Ve dnech od 11. do 12. října 2011 navštívila Královéhradecký kraj vícemaršálka Opolského vojvodství Barbara Kaminski, spolu se svými kolegy ředitelem Odboru kultury, sportu a cestovního ruchu Januszem Wojcikem a hlavním ekonomem vojvodství Tadeuszem Troszynskim. Organizátorem návštěvy byla obecně prospěšná organizace zřízená Královéhradeckým krajem Revitalizace KUKS a setkání se konalo k závěrečné schůzce projektu Vojenské památky a cestovní ruch. Hlavním tématem společného jednání s představiteli Královéhradeckého kraje (Bc. Lubomír Franc, Helmut Dohnálek, Ing. Vendula Domšová a MgrA. Martina Kulhavá) byla další společná spolupráce, hlavně tedy v oblasti cestovního ruchu a další participace na připravovaných přeshraničních projektech – např. projekt Voda a cestovní ruch připravovaný Revitalizací KUKS, dále společná prezentace v Berlíně případně na dalších veletrzích v roce 2012 či účast na dožínkách v Hradci Králové a v Opolském vojvodství.

Opolští kolegové pozvali ředitele Královéhradeckých kulturních institucí (Filharmonie HK, Divadlo Drak, Muzeum Východní Čechy, Galerie moderního umění, Obec spisovatelů, atd.) na společné jednání další spolupráce v prosinci 2011 do Opole. Hejtman Královéhradeckého kraje podpořil myšlenku zaštítit spolupráci mezi Královéhradeckým krajem a Opolským vojvodstvím Memorandem o spolupráci.