Memorandum o spolupráci při zajišťování regionální infrastruktury

28. 5. 2013 Autor: Kateřina Kupečková

Dne 18.4.2013 hejtman Královéhradeckého kraje Bc. Lubomír Franc spolu s maršálkem Dolnoslezského vojvodství Rafałem Jurkowlaniecem a vícemaršálkem pro dopravu Jerzy Łużniakem podepsal Memorandum o spolupráci při zajišťování regionální silniční a osobní drážní dopravy na přeshraničních úsecích železničních tratí.

Prohlášení o společném záměru se týká projektů v oblasti přeshraniční infrastruktury. Tento dokument obsahuje iniciativy realizované na obou stranách hranice, umožňuje pohodlné dopravní spojení mezi regiony a vytvoření lepších podmínek pro přeshraniční spolupráci. Silniční infrastruktura je spravována různými subjekty státní správy a místní samosprávy, signatáři se dohodly na spolupráci při realizaci těchto projektů:

• Polská strana: výstavba rychlostních S3, S5 a modernizace ostatních silnic v oblasti přeshraniční a mezinárodní.

• Česká strana: dálnice D11 v úseku Hradec Králové - Jaroměř a výstavba rychlostní silnice R 11.

Kromě toho jsou v Memorandu uvedeny různé železniční a silniční investice spravované místní samosprávou, díky jejichž plnění se zvýší konkurenceschopnost oblasti působnosti spolupráce.