18. setkání Meziregionálního řídícího výboru

2. 6. 2010 Autor: Kateřina Kupečková

Ve dnech od 25. do 26. května 2010 se v Chorvatském Varaždinu konalo 18. setkání Meziregionálního řídícího výboru Středoevropského dopravního koridoru (CETC)

Na setkání řídícího výboru CETC Technický sekretariát CETC představil závěry pracovních skupin a informoval o přípravě podání projektové žádosti do OP Central Europe, příp. vytvoření EGTC (evropské uskupení regionální spolupráce). Byly podepsány předběžné dokumenty o spolupráci.

Dne 28. června 2010 se ve Šťětíně bude konat konference ministrů dopravy členských zemí CETC. Na jednání byly schváleny další dodatky ohledně přistoupení 3 nových členů (Opolské vojvodství, Primorsko-Goranská župa, Karlovačka župa). Ve druhém pololetí roku 2010 se začne připravovat propagační videofilm o koridoru. V říjnu 2010 bude CETC opět prezentován na Open Days v Bruselu. Další jednání se uskuteční ve druhé polovině roku 2010 ve Švédsku v regionu Skane, který převzal předsednictví.