16. setkání Meziregionálního řídícího výboru

21. 1. 2010 Autor: Kateřina Kupečková

ve dnech od 28. do 29. dubna 2009 se ve Smolenici konalo 16. setkání Meziregionálního řídícího výboru Středoevropského dopravního koridoru (CETC).

Jednání ve Slovenské Smolenici se za Královéhradecký kraj zúčastnili Josef Ješina, člen Rady KHK s gescí doprava a Ing. Jiří Novák, vedoucí odboru dopravy a SH.

V průběhu prvního dne jednání bylo informováno o jednáních z 5. a 6. setkání pracovní skupiny CETC, bylo navrženo přijetí nových členů iniciativy CETC (jedná se o Opolské a Slezské vojvodství). Bylo také přijato nové logo iniciativy. Na konferenci ministrů dopravy zemí EU podepsali ministři zemí zapojených do iniciativy CETC tzv. Štětínskou dohodu, která vyjadřuje plnou podporu vybudování CETC. Na Bruselské konferenci „Zelenější a inteligentnější Doprava“ bude odprezentována iniciativa CETC.

Druhý den jednání se projednával podrobný plán na příštích 6 měsíců, předávalo se předsednictví maďarským krajanům a na závěr se konala tisková konference.