12. zasedání pracovní skupiny Meziregionálního řídícího výboru

23. 3. 2011 Autor: Kateřina Kupečková

Dne 22. března se v polském Štětíně konalo 12. setkání pracovní skupiny Meziregionálního řídícího výboru Středoevropského dopravního koridoru CETC.

Na setkání pracovní skupiny v rámci iniciativy CETC členové projednávali návrhy Úmluvy a Stanov plánovaného ESÚS CETC. Technický sekretariát informoval členy o podání projektové žádosti do OP Central Europe, ale až po založení ESÚS.

Dalšími projednávanými tématy bylo provádění dohody cílů pro získání statutu zeleného koridoru - informace o konferenci Zelené koridory, dále informace o Bílé knize o budoucnosti politiky TEN-T a zelené dopravní strategii a návrh týkající se implementace malých projektů ve spolupráci s CEI (Středoevropská iniciativa).

Další setkání Meziregionálního řídícího výboru se plánuje na črven 2011 ve Štětíně.