Zasedání Výboru a presídia AER

14. 5. 2012 Autor: Kateřina Kupečková

Ve dnech 10.-11. května 2012 zasedal výbor společně s presídiem AER v ukrainské Oděse.

Za královéhradecký kraj se zasedání účastnila Ing. Václava Domšová a Mgr. Kateřina Kupečková. Zásadní témata jednání byla:

1. přijetí návrhu programu jednání

2. přijetí minutovníku ze zasedání výboru v Bruselu (březen 2012)

3. stav členských regionů – vystoupení regionu Toskánsko (Itálie) a přijetí regionu Luhansk (Ukrajina)

4. do-volení členů výboru – změna jmen stávajících účastníků

5. report jednotlivých komisí:

• komise pro ekonomický a regionální rozvoj

• komise pro sociální a veřejné zdraví

• komise pro kulturu, vzdělávání a mládež

• stávající komise pro institucionální záležitosti

• stávající komise pro rovné příležitosti

6. AER 2012 (budoucnost)

7. ustavení pracovní skupiny TASK FORCE (skupina byla zřízena na Valném shromáždění v březnu 2012)

- hlavním úkolem Task Force bude naplňování budoucí struktury a strategie AER, předsedou Task Force se stal Hakan Sandgren, předseda komise 1 (Švédsko)

- cílem Task Force bude vypracování SWOT analýzy (inputs od regionů)

8. stanovení termínu příštího zasedání a volby prezidenta AER

- další zasedání valného shromáždění bylo stanoveno na říjen 2012 ve Štrasburku, kde bude řešena otázka příspěvků a budou představeni kandidáti na nového prezidenta AER, mimo jiné se bude řešit rozpočet na rok 2013

- volba prezidenta AER proběhne na jaře roku 2013 na zasedání valného shromáždění AER

- role prezidenta AER je účastnit se strategie a implementovat ji

9. představení nové strategické vize AER

10. představení nové vize komunikačních nástrojů

nový vzhled webových stránek (vzhled pro veřejnost a intranet)

11. projekt Eurodyssey – výměna vysokoškolských studentů – možnost pro KHK

Mimo jiné bylo zasedání tématicky zaměřeno na evropskou politiku sousedství a summity Černomořské regionální politiky.