Valné shromáždění AER 2011

7. 12. 2011 Autor: Kateřina Kupečková

Valné shromáždění Asociace evropských regionů se konalo v roce 2011 na Azorských ostrovech ve dnech 24.-25.11.2011.

Královéhradecká delegace ve složení Ing. Václava Domšová a Ivana Tomková se účastnila Valného shromáždění Asociace evropských regionů 2011.

Program jednání byl z velké části zaměřen na představení nového generálního tajemníka Pascala Goergena a na zprávy z funkčního období Klausse Klippa. Důležitým tématem bylo schválení hospodaření za rok 2010 a problematika finanční situace za rok 2011.

Královéhradecká delegace navázala kontakt s kolegy z Dolnoslezského vojvodství a dohodla případnou budoucí spolupráci v rámci AER, např. problematika ESÚS, příhraniční dopady, Evropa 2020, kohezní politika atd. I nadále KHK setrvává ve výboru AER.

Doporučení:

• Sledování vývoje spolupráce týkající se začleňování romských menšin v evropských regionech.

• Větší důraz na účast na Letní škole AER – možnost aktivní prezentace kraje i ze strany mladých

Více o zasedání valného shromáždění AER naleznete na stránkách: