Reprezentanti Královéhradeckého kraje sbírají na zimní olympiádě první medaile

22. 1. 2014 Autor: Tomáš Záviský

V neděli odcestovala 91 členná sportovní výprava na Vysočinu hájit barvy Královéhradeckého kraje na Hry VI. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky 2014. Úvodní dny vysočinské olympiády byly pro reprezentanty našeho kraje úspěšné. Po dvou dnech si výprava kraje připsala 4 zlaté, 3 stříbrné a 3 bronzové medaile.

Úspěšní byli reprezentanti v alpských disciplínách, lyžařském orientačním běhu a biatlonu. Alpská lyžařka Nikola Bubáková získala zlatou medaili ve slalomu, kde rovněž zabodovali Klára Gašparíková a Tomáš Klinský, kteří se umístili na druhém místě. Alpským lyžařům se dařilo také v úterý, kdy v paralelním slalomu opět vyhrála Nikola Bubáková. Klára Gašparíková a Tomáš Klinský obsadili třetí místo. Medailovou sbírku rozšířili lyžařští orientační běžci. Martina Waňková a Ondřej Starý vyhráli závody na krátké trati a Barbora Chaloupská ve stejném závodě dosáhla na bronzovou příčku. V úterý se začalo dařit také biatlonistům, když si připsali první stříbrnou medaili. Tu pro Královéhradecký kraj získala Zuzana Zálabská v závodě s hromadným startem na 4 kilometry. I přes nepříznivé počasí se organizátorům na Vysočině daří zajistit dobré podmínky pro všechny sporty. Zimní olympiády dětí a mládeže pokračuje až do 24. ledna. Výsledky našich sportovců a také celé dění můžete sledovat na stránkách www.odm2014.cz.