Život bez bariér v Nové Pace navštívila ministryně práce

13. 2. 2015

V novopackém Životě bez bariér se před několika dny uskutečnilo setkání s ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou-Tominovou, jehož tématem byla problematika neziskových organizací se zaměřením na sociální oblast.

Život bez bariér v Nové Pace navštívila ministryně práce
Debaty se zúčastnili senátor a radní Královéhradcekého kraje Josef Táborský, zástupci odboru sociálních věcí Královéhradcekého kraje, starosta města Nová Paka a vedoucí tamního sociálního odboru, jičínská radní Jaroslava Komárková, ředitelé Úřadů práce z Hradce Králové a Jičína a samozřejmě široké spektrum poskytovatelů sociálních služeb z Královéhradeckého a Pardubického kraje. Věcné podněty a náměty pozvaných hostů byly přínosem jak pro ministryni práce a sociálních věcí, tak pro budoucí profesionalizaci sociálních služeb. Ministryně Marksová -Tominová v dopoledním programu navštívila objekt Života bez bariér, z.ú., který byl v roce 2011 rekonstruován v rámci finanční podpory Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod – Rozvoj měst . Seznámila se s kompletní činností Života bez bariér , z.ú. a s připravovanými projekty pro nadcházející období. Setkání zprostředkoval Miroslav Poche, poslanec Evropského parlamentu.

Foto a text: Jitka Fučíková, Život bez bariér