Tématem pátého Evropského kongresu místních samospráv bylo upevňování regionální identity

10. 4. 2019

Královéhradecký kraj reprezentoval na dvoudenním summitu v Krakově radní pro regionální rozvoj, granty, dotace a cestovní ruch Pavel Hečko, který představil dlouholetou úspěšnou spolupráci s polským Dolnoslezským vojvodstvím. V současnosti především v rámci programu Interreg V-A Česká republika-Polsko.

„Všichni panelisté se shodli na důležitosti rozvoje jednotlivých regionů jako svébytných lokálních uskupení s vlastními tradicemi, historií a kulturou. V Královéhradeckém kraji máme mnoho příkladů dobré praxe, kdy jsme s pomocí přeshraniční spolupráce dokončili řadu velkých investičních projektů, ale také navázali fungující česko-polskou spolupráci při pořádání nejrůznějších vzdělávacích, kulturních, sportovních a dalších volnočasových aktivitách,“ uvedl radní pro regionální rozvoj Pavel Hečko a doplnil, že Královéhradecký kraj aktivně spolupracuje i s regiony Srbska, Ukrajiny nebo Bosny a Hercegoviny.