Stacionář mezi mosty se otevře většímu počtu klientů

19. 3. 2018

V trutnovském Stacionáři mezi mosty byla dnes slavnostně otevřena dvě nová oddělení. Zařízení je tak nyní schopné poskytovat ambulantní služby 65 klientům s různými stupni i formami mentálního postižení. Organizace, jejímž zřizovatelem je město Trutnov, patří do sítě sociálních služeb Královéhradeckého kraje.

Podle starosty Ivana Adamce nebyla tato stavba jednoduchá a její náklady dosáhly zhruba 6,5 milionů korun. Plných 90 procent ale pokryla evropská dotace z Integrovaného regionálního operačního programu.

Kraj odpovídá za tvorbu sítě sociálních služeb na svém území, ale bez spolupráce s městy a obcemi by tato síť nikdy nemohla fungovat. Město Trutnov je naprostou špičkou v tom, jak se ke spolufinancování a zajišťování sociálních služeb staví,“ ocenil náměstek hejtmana Vladimír Derner odpovědný za oblast sociálních věcí.

Dosavadní kapacita zařízení činila 35 osob s lehkým či středním mentálním postižením. V novém oddělení „B“ bude poskytována péče až deseti osobám s těžkým a hlubokým mentálním postižením a kombinovaným postižením, oddělení „C“ bude sloužit dvaceti klientům starším 55 let s chronickým duševním onemocněním i seniorům nad 65 let z Trutnova a okolí, kteří nemohou zůstávat sami doma.

Stacionář mezi mosty se otevře většímu počtu klientů

Stacionář Mezi mosty se otevře většímu počtu klientů