Safari park rozzáří vánoční baobab, klášter láká do nepřístupného Skriptoria

30. 11. 2018 Autor: Dita Vrabčeková

Začíná advent a bohatý program nabízí například Safari park Dvůr Králové a Broumovský klášter. Během adventu si tak přijdou na své milovníci zvířat, Afriky, historie, kultury i umění.

Safari park rozzáří vánoční baobab, klášter láká do nepřístupného Skriptoria

Vedení Safari parku ve Dvoře Králové nad Labem si připravilo na první adventní víkend 1. a 2. prosince od 9 do 17 hodin Vánoční dílny. Návštěvníci si budou mít možnost zdarma nebo za malý poplatek vyzkoušet výrobu šperků, korálkových dekorací, malování voskem nebo foukání skleněných ozdob. Chybět nebudou ukázky tradičních českých řemesel nebo nabídka suvenýrů a ozdob z Afriky. Program dílen bude doplněn vystoupením dravců, vyprávěním afrických pohádek nebo bubenickým workshopem.

V sobotu se zde navíc uskuteční od 14:00 přednáška na téma Jak obohatit život zvířat chovaných v lidské péči. Během přednášky i po ní si budou moct návštěvníci vyrobit přírodní hračky pro své domácí mazlíčky a odnést si je zdarma domů. Vánoční atmosféru navodí rozsvícený africký baobab. Vstupné do zahrady bude pro dospělé sníženo na cenu dětské vstupenky, tedy 90 Kč.

Začátek adventu můžete zažít také v Broumovském klášteře. Tuto sobotu bude možné během prohlídek Klášterem od sklepa po muzeum navštívit nepřístupná místa této památky. V neděli 2. prosince začínají Adventní prohlídky, které se budou opakovat každou adventní neděli. Návštěvníky zavedou do nejkrásnějších historických interiérů kláštera a přiblíží adventní zvyky a tradice.

Akce pokračují

Adventní program v zoo ani v klášteře nekončí tímto víkendem. Broumovský klášter nabídne 8. a 15. prosince Kouzelný svět středověku a knihtisku, který pomohou odhalit Interaktivní prohlídky Skriptoria. Tyto prohlídky se konají ve středověké klášterní písárně, která je běžně přístupná pouze školním kolektivům při vzdělávacích programech Maiwaldovy akademie.

Zájemci se mohou také těšit na Vánoční prohlídky (24. a 26. prosince v 11 a 13 hodin) a Silvestrovské prohlídky (31. prosince v 11 a 13 hodin).

Od 15. prosince bude pro návštěvníky Safari parku Dvůr Králové připravena Vánoční zoo, kterou bude možné navštívit až do 6. ledna. Sváteční prohlídku po zahradě zpestří desítky svítících dekorací ve tvaru zvířat, několik originálních vánočních stromů a samozřejmě zvířata.

Více informací naleznete na webových stránkách Safari parku Dvůr Králové a broumovského kláštera.