Rady obou východočeských krajů se sešly na společném jednání

22. 11. 2017

Rady Královéhradeckého a Pardubického kraje se včera sešly na jednání o tématech, která procházejí napříč východočeským regionem. Řešila se doprava, fungování letecké záchranné služby i rozvoj cestovního ruchu.

Společná propagace obou krajů pod značkou Východní Čechy má velký potenciál, především ve vztahu k zahraničním turistům. Vedle toho přináší nemalé finanční úspory. Bavili jsme se také o čerpání peněz z evropských dotací, které jsou určené na rozvoj Hradecko-pardubické aglomerace. Důležitým tématem bylo fungování letecké záchranné služby, protože území Pardubického kraje je pokryto z Hradce Králové,“ říká hejtman Jiří Štěpán.

Hned několik probíraných témat se týkalo dopravy. „Řešili jsme rozvoj železniční dopravní infrastruktury. Obě strany stojí především o brzké zdvojkolejnění trati Hradec Králové – Pardubice, jehož dvě etapy by podle nás mělo proběhnout současně. Dotkli jsme se i chystaných soutěží na jednotlivé tratě, které mají přesah na oba kraje, nebo potřeby koordinovaného postupu při jednáních o financování oprav silnic nižších tříd,“ dokládá první náměstek hejtmana Martin Červíček, který je odpovědný za oblast dopravy a silničního hospodářství.

Příští společné jednání obou rad by se mělo konat na jaře v Pardubickém kraji.

Rady obou východočeských krajů se sešly na společném jednání