11. 10. 2018

Již za několik dnů si hlavní budovu Střední školy informatiky a služeb ve Dvoře Králové nad Labem a laboratoře převezmou stavaři. Během půl druhého roku zde budou probíhat práce na zateplení obvodových stěn, střechy, podlah a stropů. Dojde také k výměně oken a dveří. V hlavní budově bude navíc instalována rekuperace. Náklady dosáhnou 45 milionů korun a celková dotace by měla být 23 milionů.

Samostatnou akcí je pak vybudování Muzea textilního tisku v ulici Elišky Krásnohorské. Na projekt by měla být v tomto týdnu vyhlášena veřejná zakázka s předpokládanou hodnotou dva miliony korun bez DPH. Předpokládaný termín zahájení je 1. prosinec. S dokončením se počítá na duben příštího roku. Vzniknout tu má nová expozice pro stroje textilního tisku.

Se současným stavem školy, která se chlubí novými učebnami pro informační technologie, se byla seznámit náměstkyně hejtmana Martina Berdychová a radní pro oblast investic a majetku Václav Řehoř.

Průmyslovka ve Dvoře se dočká zateplení a muzejní expozice

Radní Václav Řehoř (uprostřed) a náměstkyně Martina Berdychová (vpravo) při návštěvě školy