Partneři z jihovýchodní Evropy si prohlédli úspěšné evropské projekty

24. 4. 2018

V rámci dvoudenního semináře, který si kladl za cíl představit dotační příležitosti pro krajské partnery z jihovýchodní Evropy, jeho účastníci navštívili v Hradci Králové projekty financované z evropských fondů.

V úvodu druhého dne se v Knihovně města Hradce Králové řešila problematika evropských fond – prezentovány zde byly některé projekty realizované v sousedním Pardubickém kraji i projekty ITI Hradecko-pardubické aglomerace. Následovala komentovaná prohlídka samotné knihovny, zrekonstruované z evropských fondů.

Partneři z jihovýchodní Evropy si prohlédli úspěšné projekty v krajské metropoli

Dále účastníci semináře navštívili instituce a místa spojená s evropskými fondy: Infocentrum Hradec Králové, sociální podnik Bistro u dvou přátel, Bílou věž, Hradeckou kulturní a vzdělávací společnost či Integrační centrum pro cizince.

Zástupci Katastrálního úřadu Ukrajiny, pobočky v Zakarpatské oblasti se rovněž setkali se zástupci Katastrálního úřadu pro Královéhradecký kraj. Na Královéhradeckém kraji přijal zahraniční delegaci Pavel Hečko, radní Královéhradeckého kraje pro oblast regionálního rozvoje, evropských grantů, dotací a cestovního ruchu. „Oceňuji, že se podařilo iniciovat konkrétní společné projekty a připravit podmínky pro navázání partnerské spolupráce měst a obcí. Toto je začátek budoucí spolupráce v mnoha různých oblastech,“ zhodnotil v závěru radní Pavel Hečko.