Hod paličkou či skok do dálky, tak vypadala Olympiáda pro starší a dříve narozené

9. 9. 2018

Všesportovní areál v Havlovicích se stal dějištěm jubilejního 10. ročníku Olympiády pro starší a dříve narozené. Zúčastnilo se jí 402 závodníků, mezi nimiž se poprvé jako soutěžící představil duchovní otec olympiády Miloš Tohola. Záštitu olympiádě poskytl náměstek pro zdravotnictví Aleš Cabicar.

Jubilejní ročník se těšil rekordnímu zájmu soutěžících. Nejstarší sportovkyně se narodila v roce 1927.

„Rád bych vyzdvihl některá nej letošního ročníku olympiády. Dnes do areálu Havlovic dorazilo 402 účastníků, což je oproti loňsku zhruba o 100 lidí více. Hodně tomu určitě přispělo i letošní pěkné počasí. Účastníci dorazili z více než třiceti různých obcí, a to jak z území MAS Království – Jestřebí hory, ale i mimo ní a také jsme měli účastníky z pěti domovů pro seniory nebo domů s pečovatelskou službou. Nejvíce seniorů letos dorazilo ze Rtyně v Podkrkonoší, Úpice a Havlovic,“ shrnuje stručně sportovní odpoledne ředitel MAS Království – Jestřebí hory, o.p.s. Jan Balcar.

Jako každý rok, tak i letos, byl pro soutěžící připraven hod paličkou nebo válečkem, hod tenisákem, skok do písku a minigolf. Senioři také mohli ocenit krásu prosluněné oblohy, a to díky třem dalekohledům, které přivezli úpičtí hvězdáři. Před koncem olympiády vystoupili Boubelky z Mezilečí a rtyňští a úpičtí Sokolové. Na závěr proběhlo slosování o ceny.

Olympiáda se mohla uskutečnit díky poskytnutí finanční podpory Královéhradeckého kraje a celá akce se povedla také díky pomoci studentů z Městského gymnázia a SOŠ Úpice a žáků MŠ a ZŠ Havlovice, kteří pomáhali při registraci účastníků a na jednotlivých stanovištích.

Soutěžní disciplíny byly velmi netradiční. Zde například hod válečkem na cíl.

Soutěžící přijel podpořit náměstek pro zdravotnictví Aleš Cabicar.

Hrál se také minigolf.

Markéta Demešová, MAS Království – Jestřebí hory, o.p.s.