Nejlepší web má letos v Královéhradeckém kraji Broumov a Blešno, bodovalo i krajské město

20. 3. 2014

V krajském kole soutěže „Zlatý erb“ o nejlepší internetové stránky či elektronickou službu letos se svým webem uspělo město Broumov a obec Blešno. S elektronickou službou „Bezbariérový Hradec“ zaujalo Statutární město Hradec Králové, veřejnost nejvíce oslovily stránky obce Mokré na Rychnovsku. Porota rozdala ceny 20. března v královéhradeckém Regiocentru.

Letos se do krajské soutěže zapojilo devět obcí a stejně tolik měst, hodnotila se také nápaditost a užitečnost třinácti elektronických služeb. K nejdůležitějším kritériím patří povinně zveřejňované informace a bezbariérovost webu, tedy jeho přístupnost zrakově postiženým. Hodnotí se například také aktuálnost informací a grafický design. „To vše vítězné weby splňují,“ uvedl hejtman Lubomír Franc. Zástupcům obcí a měst zároveň poděkoval za snahu zlepšit informovanost občanů.

Krajští vítězové soutěže postupují do celostátního kola. O tom, zda uspějí, se v dubnu dozvíme na královéhradecké konferenci Internet ve státní správě a samosprávě.

Konkrétní výsledky krajského kola:

Nejlepší webová stránka města

1. místo … Broumov

2. místo … Rychnov nad Kněžnou

3. místo … Jičín

Nejlepší webová stránka obce

1. místo … Blešno

2. místo … Lovčice

3. místo … Nový Hrádek

Nejlepší elektronická služba

1. místo… Hradec Králové: Bezbariérový Hradec

2. místo… Broumov: Regionální hydrologický informační servis

3. místo… Hradec Králové: Klikací rozpočet

Cena veřejnosti: Obec Mokré

Ceny vítězům věnovali partneři krajského kola

Logo Hydrosoft Veleslavín
Software602 a. s., Praha Hydrosoft Veleslavín, s.r.o., Praha

AG COM, Smiřice Central European Data Agency, a. s., Praha

Logo T-mapy, spol. s r.o.
T - MAPY, spol. s r.o., Hradec Králové SoftwareONE Czech Republic s.r.o.