25. 4. 2018

S příchodem jarních měsíců vypukly opravy silnic napříč celým regionem. Pro rok 2018 má Královéhradecký kraj v plánu rekonstrukce téměř 100 kilometrů silnic a 15 mostů v celkové hodnotě přes 1,3 miliardy korun.

V havarijním stavu je v Královéhradeckém kraji téměř polovina všech silnic II. a III. třídy. Jedinou možností, jak docílit zlepšení, je investovat co nejvíce peněz do jejich oprav. Kraj proto již druhý rok vynakládá na rekonstrukce silnic rekordní částky. Letos do této oblasti jde z krajského rozpočtu více jak 1,3 miliardy korun, což je zhruba dvojnásobně víc, než tomu bylo loni, kdy kraj do silnic investoval 900 milionů korun.

Jedny z prvních dopravních staveb na úseku silnice II/298 z Ledců do Opočna za 71 milionů korun a úseku z Krňovic až po hranici Pardubického kraje za 67 milionů korun zkontroloval první náměstek hejtmana pro dopravu Martin Červíček společně s ředitelem krajské Údržby silnic Jiřím Brandejsem a jeho technicko-obchodním náměstkem Jiřím Koutníkem. Kromě staveb náměstek navštívil obalovnu v Týništi nad Orlicí, kde se zajímal o technologii zpracování asfaltu i v návaznosti na rekonstrukci silnice v Pěkově, kde dlouhá dojezdová vzdálenost z obalovny zapříčinila problémy.

Na silnicích Královéhradeckého kraje začaly stavební práce

První náměstek Martin Červíček (vpravo) při kontrole stavby na úseku silnice II/298 z Ledců do Opočna.