Krajští radní diskutovali se starosty. Tématem byla doprava i zdravotnictví

29. 3. 2018

Starostky a starostové měst a obcí celého Královéhradeckého kraje měli opět po roce možnost se sejít na jednom místě s krajským vedením i řediteli složek IZS a dalších státních institucí. V hradeckém Aldisu s nimi dnes diskutovali o svých individuálních problémech i obecnějších tématech. Členové krajské rady zde představili plány jednotlivých gescí a hodnotili uplynulý rok. O novinkách informovali krajští ředitelé Policie ČR, Hasičského záchranného sboru, Zdravotnické záchranné služby, Úřadu práce a Českých drah.

Krajští radní diskutovali se starosty. Tématem byla doprava či zdravotnictví

Setkání zahájil hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán, který starosty přivítal v hradeckém kongresovém centru.

Krajští radní diskutovali se starosty. Tématem byla doprava či zdravotnictví

Plány v dopravě a dopravní obslužnosti představil první náměstek odpovědný za tuto oblast Martin Červíček.

Krajští radní diskutovali se starosty. Tématem byla doprava či zdravotnictví

Dalším řečníkem byl náměstek hejtmana Aleš Cabicar, do jehož gesce spadá krajské zdravotnictví.

Krajští radní diskutovali se starosty. Tématem byla doprava či zdravotnictví

Příspěvky za své gesce přednesli i radní pro oblast investic Václav Řehoř (vlevo) a radní pro oblast regionálního rozvoje, dotací a cestovního ruchu Pavel Hečko.

Krajští radní diskutovali se starosty. Tématem byla doprava či zdravotnictví

Letošní plány v oblasti zemědělství, vodního hospodářství a životního prostředí představil radní Karel Klíma (uprostřed).

Následovala společná diskuze...

Krajští radní diskutovali se starosty. Tématem byla doprava či zdravotnictví

... kterou vystřídala individuální setkání s jednotlivými gestory.

"Na těchto setkáních se vždy dozvím řadu zajímavých informací, i když je pochopitelné, že ne vše má jednoduché řešení. Zajímají mne především plány oprav silnic, protože ty jsou na Jičínsku ve špatném stavu," zhodnotil starosta Lískovic Václav Hladík.

Foto: Dan Lechmann