Kraj potěší fanoušky letectví

10. 3. 2016

Také letos Královéhradecký kraj významným způsobem přispěje na konání festivalu CIAF (Czech International Air Fest). Letecká přehlídka s mezinárodní účastí se uskuteční na letišti v Hradci Králové o víkendu 3. – 4. září. Kraj hodlá ze své pokladny uvolnit částku 750 tisíc korun.

Kraj potěší fanoušky letectví

Poskytnutí neinvestiční účelové dotace musí ještě schválit krajské zastupitelstvo. Rada tak již učinila na své pondělní schůzi.

Na festival CIAF přispíváme každoročně z rozpočtové kapitoly doprava. Jsme přesvědčeni o tom, že takto vynaložené prostředky se kraji vrací prostřednictvím vyšší návštěvnosti a také vyšší prestiží celého regionu. Je to jedna z vůbec nejnavštěvovanějších akcí a má již letitou tradici,“ uvedl náměstek hejtmana Karel Janeček, který je odpovědný za oblast dopravy.

Letos se na hradeckém letišti uskuteční již 23. ročník nevšední podívané.