Hradec Králové ožije jazzem. Startuje 25. ročník Jazz Goes To Town

4. 10. 2019

Od 8. do 12. října Hradcem Králové zazní jazzové melodie. V krajské metropoli se uskuteční 25. ročník mezinárodního hudebního festivalu Jazz Goes To Town, jehož tradičním partnerem je i Královéhradecký kraj.

Hradec Králové ožije jazzem. Startuje 25. ročník Jazz Goes To Town

„Mezinárodní festival pravidelně v pěti říjnových dnech přináší do klasických hudebních sálů i na méně posluchačsky obvyklá místa Hradce Králové jazz ve všech jeho podobách. V programu letošního ročníku vystoupí 13 interpretů z celého světa. Královéhradecký kraj organizaci tohoto festivalu podpořil částkou 250 tisíc korun,“ řekla náměstkyně hejtmana pro oblast kultury Martina Berdychová.

Dramaturgie festivalu chce i nadále uchovat vysokou úroveň této hudební události a zároveň zprostředkovat široké spektrum jazzového umění obyvatelům města i jeho návštěvníkům. Rozmanitost jazzových stylů, fúze s dalšími uměleckými obory a tematicky zaměřeným doprovodným programem, jsou tím, co činí podzimní atmosféru v Hradci Králové něčím neopakovatelným a přitažlivým.

Na 25. ročníku Jazz Goes To Town vystoupí:

〉Digital Primitives (USA),

〉Wojtek Mazolewski Quintet (PL/CZ),

〉Beata Hlavenková (CZ),

〉Paal Nilssen-Love’s Large Unit (NO/DK/SE/FI/BR),

〉Didrik Ingvaldsen Orchestra (NO/DE/UK/JP/CZ),

〉Vandermark / Kurzmann Duo (AT/USA),

〉Ziv Taubenfeld's FULL SUN (NL/USA/PT/IL/AR/UK)

〉Muff (CZ)

〉Zebra Street Band (NL/USA/IT/UK/LT),

〉Pavel Zlámal & PQ (CZ),

〉Michael Moore / Ziv Taubenfeld Duo (USA/IL),

〉Binker Golding's Band (UK)

〉Klaus Kugel & Pavel Hrubý (DE/CZ)

Předprodej vstupenek probíhá v síti GoOutnebo na pokladnách Bio Centrál a Café na kole.

Více informací na www.jgtt.cz