Kraj poprvé rozdal ceny za přínos v sociálních službách

14. 12. 2011 Autor: Jiří Hošna

Historicky první ceny za přínos v sociálních službách dnes udělil městům, institucím a organizacím i jednotlivcům Královéhradecký kraj. Ocenil tak jejich práci v sociálních službách, na úřadech či v nemocnicích. Na předních příčkách se v hlasování veřejnosti i odborné komise umístilo například město Hradec Králové, Jičín, Barevné domky Hajnice, obecně prospěšná společnost Skok do života nebo Základní a mateřská škola Prointepo.

„Pracovníci v sociální oblasti vykonávají těžké povolání, které kromě odborných znalostí vyžaduje lidské kvality, schopnost empatie, vstřícnost a porozumění. Tato práce je přes svoji náročnost nedoceněna z hlediska společenské prestiže i z hlediska finančního ohodnocení. Kraj chce udělením těchto cen sociálním pracovníkům veřejně poděkovat za jejich činnost,“ řekl náměstek hejtmana Vladimír Derner, který má na starosti sociální oblast a který dnes ceny kraje předával.

V regionu své služby nabízí téměř 200 organizací, na jejichž pomoci je závislých několik tisíc lidí. Hodnoceny byly za přístup ke zkvalitňování služeb a za kroky, které vedou ke zlepšení postavení lidí ohrožených společenským vyloučením ve společnosti. U měst a obcí byla oceněn jejich přístup k problematice seniorů, osob s mentálním, tělesným či smyslovým postižením, lidem ohroženým ztrátou bydlení, rodinám, které neumějí nebo nemohou vytvořit odpovídající podmínky pro výchovu svých dětí, či lidem, kteří se ocitli v nepříznivé situaci vlivem vnějších událostí.

O ocenění v oblasti sociálních služeb mohli lidé hlasovat na internetových stránkách www.cenasocialnichsluzeb.cz. Udílení cen je součástí projektu Rozvoj dostupnosti a kvality sociálních služeb v Královéhradeckém kraji II, který je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Cena veřejnosti:

Kategorie poskytovatel služeb sociální péče

• Základní škola a Mateřská škola Prointepo, s.r.o.

• Barevné domky Hajnice

• Apropo Jičín (OO SPMP Jičín – APROPO)

Kategorie poskytovatel služeb sociální prevence

• Skok do života, o.p.s Hradec Králové