Projekt: Platforma pro regeneraci měst

9. 11. 2009 Autor: Daniel Všetečka

4.listopadu proběhlo v Bruselu, v prostorách regionálního patra Českého domu, třetí přípravné jednání projektu Platforma pro regeneraci měst. Projekt je připravován do programu meziregionální spolupráce INTERREG IVC. Partnerem z našeho kraje je CEP, krajská rozvojová agentura.

Cílem projektu je posílit kapacity lokální/regionální veřejné správy k realizaci udržitelých sociálních, ekonomických a urbánních změn. V kontextu ekonomické globalizace a demografického vývoje EU posílit mobilitu pracovních sil a vnitřních investic do regionu. Protředkem k tomuto cíli je kooperace partnerů projektu na podkladě metod používaných klastry.

Plánované výstupy projektu:

• detailní komparativní pohled na kompetnce a unikátní postupy při implementaci sociální, ekonomické a městské regenerace, při nutnosti větší regionální/národní/EU podpory malým a středním městům
  • regionální plán specifických regeneračních priorit na 10 let dopředu
  • vytvoření benchmarkingových nástrojů pro budoucí vyhodnocování regionálních regeneračních kompetencí
  • návrh Evropské regenerační politky

Načasování projektu je od září 2009 do září 2013. Celkový plánovaný rozpočet projektu je cca 2 mil EUR. V současnosti je v projektu 8 partnerů.